To tylko jedna z 64 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
WSTĘP Leasing jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem w Polsce i zyskuje coraz większą popularność wśród naszych przedsiębiorstw. Dzieje się tak dlatego, że jest on jednym z nowszych źródeł pozyskiwania kapitału, bez którego firma nie mogła by rozszerzać swojej działalności. Spopularyzowanie leasingu w naszej przekształcającej się gospodarce jest niezmiernie ważne, gdyż przyczynia się on do dokonania przewartościowania w dotychczasowym podejściu podmiotów gospodarczych do problematyki znajdowania źródeł kapitału.
Wykracza ona poza dotychczas znane metody w tym zakresie.
Rozwój leasingu i jego form zdecydował o tym, że stał się on metodą finansowania i kredytowania inwestycji dla małych i średnich przedsiębiorstw. Coraz częściej na naszym rynku pojawiają się takie firmy leasingowe, które świadcząc swoje usługi, przynoszą korzyści zarówno sobie /zyski z działalności/ jak i innym firmom korzystającym z ich działalności. Pomimo, że leasing jako nowe źródło kapitału rozwija się coraz bardziej i mógł by stać się prawdziwą „lokomotywą”. przedsiębiorczości potrzebne są jednak w systemie polityki ekonomicznej pewne zmiany zarówno od strony prawnej jak i ekonomicznej.
W związku- wysokimi nakładami inwestycyjnymi : niezbędnymi dla uruchomienia produkcji, oraz niesłychanie szybką w warunkach rewolucji naukowo-technicznej moralną amortyzacją środków trwałych leasing zyskuje coraz więcej zwolenników.
Celem pracy jest ukazanie roli i znaczenie leasingu jaką odgrywa on jako poza ,bankowe źródło pozyskiwania kapitału, oraz określenie jego wpływu na finansowanie kapitału przedsiębiorstwa , który potrzebny jest firmie na dalszy rozwój.
W związku z powyższym moja praca składa się IV rozdziałów.
W I rozdziale przedstawiona została istota i znaczenie kapitału w działalności firmy. Kapitał firmy może występować w różnej formie i jest bardzo ważny, ponieważ bez niego firma nie istniałaby i nie mogła by się rozwijać. Bardzo istotna jest też struktura kapitału, którą przedsiębiorstwo musi ukształtować biorąc pod uwagę swój główny cel działania czyli zyskowność firmy. W rozdziale II ukazane zostały źródła kapitałów przedsiębiorstwa. Jak się dowiemy głównymi źródłami kapitałów firmy są źródła zew. i wew. Bardzo często kapitały wewnętrzne firmy są niewystarczające, wtedy sięga ona po kapitały obce, które pozwolą mu na rozszerzenie swej działalności na nowe rynki lub zapłacenie wcześniejszych zobowiązań /ale nie tylko/.
Podmiot gospodarczy może przeznaczyć swój kapitał na różne cele wg własnego uznania.
Bardzo ważny jest też koszt kapitału, który powinien być przez firmę planowany, aby nie był zbyt wysoki i aby nie wynikły problemy z jego pokryciem.
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)