Faza inwestycyjna - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 854
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Faza inwestycyjna - wykład - strona 1 Faza inwestycyjna - wykład - strona 2

Fragment notatki:

Faza inwestycyjna projekty inwestycyjne są realizowane przez bardzo wielu uczestników procesów inwestycyjnych. W procesach inwestycyjnych uczestnicy wielu organizacji, prowadzą działalność na podstawie umów gospodarczych. Zasady tej działalności są określone w umowach gospodarczych. Głównym uczestnikiem procesów inwestycyjnych są inwestorzy, podejmują decyzje inwestycyjne dla swych potrzeb. Często działają zastępcy inwestora w procesie inwestycyjnym. Zastępca działa na podstawie umowy zawartej z inwestorem, podejmuje kompetencje inwestora, strony się umawiają w jakim zakresie zastępca podejmuje obowiązki inwestora, jaka spoczywa odpowiedzialność na zastępcy. W procesach inwestycyjnych biorą udział biura projektowe, organizacje zajmujące się projektowaniem, biura specjalistyczne. W tych projektach bierze udział wielu projektantów, którzy są powiązani między sobą umowami.
Wykonawcy to firmy budowlane. Uczestnikami po stronie wykonawców są dostawy maszyn i urządzeń, producenci maszyn. Uczestnikami procesów inwestycyjnych są firmy konsultingowe, które zajmują się projektowaniem organizacji dla powstającego przedsiębiorstwa. Uczestnikami procesów są instytucje finansowe, które zasilają procesy w tzw. środki finansowe, są to banki, firmy leasingowe. Dostawcy mediów są też ważnymi uczestnikami procesów inwestycyjnych, są dostawcami informacji. dziesiątki inwestycji są uczestnikami procesów inwestycyjnych, z którymi zawieramy umowy. Podpisanie umów poprzedzone jest fazą negocjacji. W fazie inwestycyjnej dla wielu inwestycji prowadzi się negocjacje dotyczące warunków umowy.
Faza przed inwestycyjna i inwestycyjna jest procesem podejmowania bardzo wielu decyzji, które muszą uwzględniać sytuację wewnętrzną i zewnętrzną przedsiębiorstwa. Jest to zawieranie umów, powstają kontrakty między uczestnikami procesu inwestycyjnego. Jedną stroną umów są inwestorzy, drugą stroną umów są wykonawcy: przedsiębiorstwa budowlane, dostawcy maszyn i urządzeń, technologii. Strona wykonująca zlecenie to podwykonawcy. Uczestnikami procesu są ci, którzy pożyczają kapitał, wchodzą w proces inwestycyjny zasilając ten proces.
Zawieranie umów: Proces inwestycyjny zaczyna się w fazie przed inwestycyjnej, a kończy się na wybudowaniu obiektów, budowli itd., ale kończy się w momencie kiedy kończy się w ogóle obiekt zrealizowany, wtedy kiedy obiekt przestaje istnieć. W czasie życia projektu inwestycyjnego powstają różne decyzje, które dotyczą rozbudowy, innowacji. Dopóki projekt żyje są podejmowane decyzje z tą inwestycją np. innowacje, modernizacje.
Narzędzia, które wspomagają inwestycje: Przy negocjacji i podpisywaniu umów z wykonawcami procesów inwestycyjnych przynależy sprawa oceny wiarygodności ekonomicznej przedsiębiorstwa. Instrumenty analizy finansowej to narzędzia służące do oceny wiarygodności ekonomicznej przedsiębiorstwa.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz