Elementy klejone cienkowarstwowe typu Micro Lam - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 336
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Elementy klejone cienkowarstwowe typu Micro Lam - wykład - strona 1 Elementy klejone cienkowarstwowe typu Micro Lam - wykład - strona 2 Elementy klejone cienkowarstwowe typu Micro Lam - wykład - strona 3

Fragment notatki:

Elementy klejone cienkowarstwowe typu Micro Lam
Micro-Lam jest wykonywany z wielu cienkich, suchych warstw drewna. Posortowa­ne (metodami ultradźwiękowymi i wzrokowo) warstwy drewna są kompletowane w pakiety, pokrywane klejem wodoodpornym i sklejane pod ciśnieniem, przy jed­noczesnym podgrzewaniu, w ruchomej prasie.
Produktem końcowym jest sklejony pakiet długości 24 m, szerokości 600 mm i grubości 19 -r 63 mm, który może być cięty wzdłuż długości lub szerokości, zależ­nie od potrzeb.
W odróżnieniu od drewna naturalnego, struktura materiału Micro-Lam jest
zbliżona do izotropowej. Naturalne wady drewna, jak ukośny przebieg włókien, sęki i pęknięcia są eliminowane w procesie sortowania i produkcji. Materiał Micro-Lam ma stosunkowo jednolitą strukturę i wytrzymałość wyższą od drew­na litego.
Drewno klejone z cienkich warstw Micro-Lam stosuje się za granicą do pasów belek o przekroju dwuteowym, ze średnikiem ze sklejki. Z tego materiału produku­je się również belki o przekroju prostokątnym. Belki (rys. 3.35) są produkowane o zróżnicowanych wysokościach przekroju poprzecznego i różnią się od belek war-stwowo-klejonych kierunkiem spoin. W belkach Micro-Lam spoiny są usytuowane pionowo łub poziomo, a w belkach klejonych warstwowo przebiegają zawsze pozio­mo. Elementy Micro-Lam są stosowane jako belki główne i podciągi przy rozpięto­ści do 20 m. Stosunek wysokości do szerokości przekroju poprzecznego wynosi 7.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz