Ekonomika w górnictwie-pytania i odpowiedzi

Nasza ocena:

3
Pobrań: 140
Wyświetleń: 756
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Ekonomika w górnictwie-pytania i odpowiedzi - strona 1 Ekonomika w górnictwie-pytania i odpowiedzi - strona 2 Ekonomika w górnictwie-pytania i odpowiedzi - strona 3

Fragment notatki:

Porównaj odpowiedzialność właściciela uzasadnienia biznesowego projektu i menadżera projektu.
Właściciel uzasadnienia biznesowego odpowiada za to by korzyści z wprowadzenia projektu były takie jak zakładano. Odpowiedzialność spoczywa na nim nawet po zakończeniu projektu (np. projekt miał na celu wybudowanie bloku mieszkalnego i on jest odpowiedzialny za to by np. sprzedaż mieszkań, wynajem lokali przyniosły spodziewane zyski - takie jak wcześniej przedstawił i uzasadnił).
Odpowiedzialność menedżera projektu spoczywa na skutecznym i efektywnym zakończeniu projektu. Odpowiedzialność na nim spoczywa od momentu objęcia tej funkcji aż do zakończenia projektu - nie dłużej (jeśli projekt zakończył się sukcesem). Jest odpowiedzialny za realizację projektu w terminie i określonej jakości.
Co rozumiesz pod pojęciami „skuteczne” i „efektywne” zarządzanie projektem?
Skuteczne zarządzanie projektem to takie zarządzanie, które w konsekwencji przynosi zamierzony cel.
Efektywne zarządzanie projektem to takie zarządzanie, które prowadzi do osiągnięcia sukcesu nie marnując zasobów (wykorzystując je w sposób maksymalny) czyli przypisanie do zadania tyle zasobów by mogły efektywnie działać (np. do prac tynkarskich w 6 metrowej łazience 1 tynkarz i 1 pomocnik a nie 3 tynkarzy i 4 pomocników - przeszkadzali by sobie nawzajem i nie pracowali efektywnie). Kierownik projektu musi zarządzać projektem.
Co byś zrobił w celu poprawy efektywności prowadzenia projektów w Twojej organizacji?
By poprawić efektywność prowadzenia projektów w mojej organizacji skoncentrowałabym się na: poprawieniu zarządzania zasobami ludzkimi w projekcie (stworzyć efektywny zespół) czyli zweryfikować ogólne umiejętności menedżerskie, zmieniłabym systemy wynagrodzeń i motywacji, sprawdziłabym rozmieszczenie zespołu,
przeprowadziła szkolenia.
Następnie przydzieliłabym zasoby do zadań priorytetowych by wyeliminować wieloznaczność, zwróciłabym uwagę na przydzielone zasoby czy są w stanie zminimalizować wyczerpanie się buforów projektu. Przede wszystkim należy zsynchronizować projekt wokół kluczowego zasobu. Poprawienie również komunikacji projektu oraz zwrócenie uwagi na zarządzanie czasem w projekcie czyli ustalenie kolejności zadań, analiza zapasów czasu. Zdefiniowanie ścieżki krytycznej - zadanie krytyczne.
Wymień podstawowe narzędzia menadżera projektu
Narzędzia komputerowe - systemy poszukiwania informacji, systemy dystrybucji, szablony, narzędzia szacowania kosztów, oprogramowanie wspomagające zarządzanie projektami, harmonogram, diagram sieciowy, formularze.
Wyróżnij główne role w projekcie i omów ich kompetencje i odpowiedzialność

(…)

… wysiłek podejmowany w celu wytworzenia unikatowego wyrobu lub usługi.
Wg PRINCE2 - projekt to organizacja powołana czasowo, która jest potrzebna do wytworzenia unikatowych i wcześniej określonych produktów, w założonym czasie, z wykorzystaniem przewidzianych zasobów.
Cechy projektu:
Cel - musi być osiągnięty w konkretnym terminie i w ramach określonego budżetu,
SMART - cele są Specyficzne, Mierzalne…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz