Kwas bursztynowy i kwas fumarowy
— substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorące udział w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno — redukcyjnej.
Glutaminian sodu
— pochodna kwasu glutaminowego, podstawowego substratu do syntezy aminokwasów i struktur białkowych. Białka są składnikami enzymów niezbędnych do przeprowadzania katalicznych procesów przemian alkoholu w organizmie.
Kwas bursztynowy i kwas fumarowy — substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorące udział w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno — redukcyjnej. Glutaminian sodu— pochodna kwasu glutaminowego, podstawowego substratu do syntezy aminokwasów i struktur białkowych. Białka są składnikami enzymów niezbędnych do przeprowadzania katalicznych procesów przemian alkoholu w organizmie. Kwas askorbinowy— naturalny antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników. Wzmacnia działanie innych antyoksydantów. Nie jest wytwarzany przez organizm i musi być ciągle uzupełniany. Glukoza— cukier prosty, substancja odżywcza dostarczająca łatwo przyswajalnej energii chemicznej niezbędnej do efektywnego przeprowadzania procesów metabolicznych. Kwas bursztynowy i kwas fumarowy — substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorące udział w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno — redukcyjnej. Aminokwasy: L - cysteina, L - glicyna, glutaminian sodu— biorą udział w syntezie struktur białkowych. Białka są składnikami enzymów niezbędnych do przeprowadzenia katalitycznych procesów przemian alkoholu w organizmie. Kwas askorbinowy— naturalny antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników. Wzmacnia działanie innych antyoksydantów. Nie jest wytwarzany przez organizm i musi być ciągle uzupełniany. Glukoza—cukier prosty, substancja odżywcza dostarczająca łatwo przyswajalnej energii chemicznej niezbędnej do efektywnego przeprowadzania procesów metabolicznych. Żeń - szeń— stymuluje wydzielanie enzymów biorących udział w procesie przemian alkoholu, wzmacnia siły witalne organizmu. Witaminy z grupy B — biorą udział w procesach energetycznych przemian w organizmie. Cynk— jest składnikiem enzymów biorących udział w utlenianiu alkoholu.
Kwas bursztynowy i kwas fumarowy — substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorące udział w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno — redukcyjnej.
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)