Automatyczna rejestracja wyników z użyciem narzędzi cyfrowych-sprawozdanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 161
Wyświetleń: 1953
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Automatyczna rejestracja wyników z użyciem narzędzi cyfrowych-sprawozdanie - strona 1

Fragment notatki:

Jaros_aw Misiak. Notatka składa się z 1 strony.
19.05.2010r
SPRAWOZDANIE Automatyczna rejestracja wyników z użyciem narzędzi cyfrowych 1.Celem ćwiczenia było zmierzenie średnicy x , około 200 sztuk wałków.
Pomiarów dokonaliśmy za pomocą suwmiarki elektronicznej. Do zarejestrowania wyników w komputerze użyliśmy programu MIARKA i EXCEL, w którym są zamieszczone wszystkie wyniki pomiarów.
Po zmierzeniu 200 wałków i zamieszczeniu wyników w odpowiedniej kolumnie otrzymaliśmy średnią wartość mierzonej średnicy, odchylenie standardowe, odchylenie standardowe eksperymentalne, odchylenie standardowe eksperymentalne średniej oraz ostateczny wynik pomiaru wraz z niepewnością. 2.Wnioski
Dzięki zastosowaniu suwmiarki elektronicznej do pomiarów, można wykonać wiele pomiarów w krótkim okresie czasu, urządzenie również jest bardzo dokładne. Jej funkcjonalność konstrukcja pozwala na szybki zapis danych do komputera i szybkie oszacowanie wyników. Tego typu pomiary sprawdzają się przy kontroli masowych produkcji. Przy zwiększaniu klasy dokładności, stwierdziliśmy zniekształcanie się histogramu względem wartości średniej (wykres stawał się coraz mniej symetryczny).
*Wyniki, wykresy i obliczenia dla kolejnych pomiarów znajdują się w pliku Microsoft Excel w kolejnych arkuszach.
x
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz