Analiza stylu przywództwa - Styl kierowania

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 1603
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Analiza stylu przywództwa - Styl kierowania - strona 1 Analiza stylu przywództwa - Styl kierowania - strona 2 Analiza stylu przywództwa - Styl kierowania - strona 3

Fragment notatki:

Analiza stylu przywództwa wybranej osoby na stanowisku kierowniczym na przykładzie Prezesa Agencji Koncertowej
Wstęp Celem pracy jest przedstawienie stylu przywództwa Prezesa Agencji Koncertowej.
W swojej analizie chciałabym przedstawić styl przywództwa na podstawie funkcji zarządzania: motywowania, organizowania, kierowania i kontrolowania wykonywanej pracy.
Przedstawienie Firmy Jest to Agencja Koncertowa zajmująca się organizacją i produkcją dużych imprez oraz widowisk artystycznych. Współpracuje z największymi Agencjami i Agentami na całym świecie, bezpośrednia współpraca, potwierdzona umowami, została nawiązana z bliźniaczą Agencją w Szwecji.
Forma prawna Firmy to Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W Spółce udziałowcami są dwie osoby. Jedna z nich zajmuje stanowisko Prezesa.
Firma posiada typową strukturę funkcjonalną (typu U) gdzie jest tendencja do zcentralizowanych decyzji, rutynizacji działań, ale też łatwość koordynacji działań wewnątrz jednostek
Rys nr 1: Struktura organizacyjna Zatrudnionych na czas nieokreślony jest 7 osób. Okresowo zatrudniani są pracownicy obsługi widowni, pracownicy techniczni, pracownicy w dziale PR. Liczba osób zatrudnianych na czas określony lub umowę zlecenie sięga ok. 400 osób rocznie.
Firma organizuje rocznie jeden Festiwal (kilka do kilkunastu koncertów w krótkim okresie czasu), dwa trzy duże koncerty oraz kilkanaście mniejszych koncertów i imprez.
Planowanie. Jedyną osobą podejmującą jakiekolwiek czynności planowania jest Prezes. To on wyznacza cele na krótkie, średnie i długie okresy. To on wybiera partnerów strategicznych, sam tworzy plany i oferty. Jest jedynyą osobą reprezentującą firmę na zewnątrz i uczestniczącą we wszystkich rozmowach i negocjacjach z partnerami. Zajmuje się zbieraniem informacji i ich analizowaniem.


(…)

interwału czasu, który zależy od Prezesa. Są to ustne pochwały udzielane w trakcie zebrań pracowników. Premie pieniężne są uzależnione zarówno od wyników działań całej grupy jak i od wyników realizacji działań poszczególnych pracowników. Premie przyznawane są sporadycznie w bardzo długich okresach czasu.
Często zdarza się sytuacja odwlekania nagrodzenia pracownika, przez co znacznie spada jego motywacja…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz