Analiza marketingowa studia fotografii

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 651
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Analiza marketingowa studia fotografii - strona 1 Analiza marketingowa studia fotografii - strona 2 Analiza marketingowa studia fotografii - strona 3

Fragment notatki:

ANALIZA MARKETINGOWA STUDIA FOTOGRAFII CYFROWEJ Spis Treści Definicja Produktu
Fotografia cyfrowa
Technologia
3. Serwis cyfrowy
II Charakterystyka Rynku
Miejsce działalności
Zakres wykonywanych usług
Rynek konsumencki
Ankieta
Udział w rynku
Przychód ze sprzedaży
1.Przychód ze sprzedaży zdjęć
IV. Koszty działalności
Koszty stałe roczne
Koszty zmienne roczne
Koszty stałe asortymentowe
Koszty zmienne asortymentowe
Konkurencja
Dystrybucja
Gwarancja
Promocja
I. DEFINICJA PRODUKTU 1. Fotografia cyfrowa Klasyczny aparat cyfrowy daje użytkownikowi niezbędne minimum funkcji, potrzebnych do zarejestrowania obrazu rzeczywistego. Użycie efektów specjalnych, wynikające z potrzeb lub inwencji twórczej, wymusza na fotografującym zastosowanie specjalnych technik filtracji lub późniejszej niestandardowej obróbki naświetlonego materiału. Wszystko to natomiast wiąże się z kosztami, jakie musimy ponieść, zapleczem sprzętowym i wiedzą, którą powinniśmy posiadać by efekt pracy spełnił nasze oczekiwania.
Technologia elektronicznej rejestracji obrazu, mająca zastosowanie w aparacie cyfrowym, sprawia, iż sprzęt ten nie tylko spełnia tę samą funkcję co aparat klasyczny. Daje on bowiem nowe możliwości rejestracji i szybkiego, ekonomicznego przetwarzania obrazu. Często jego zastosowania wykraczają nawet poza dziedzinę fotografii.
Fotografując aparatem klasycznym w nie sprzyjających warunkach pogodowych ( brak światła ) lub przy sztucznym świetle, musimy pamiętać o dobraniu właściwej czułości filmu i zastosowaniu odpowiedniego filtru na obiektyw. Aparaty te często same automatycznie dopasowują czułość elementu CCD w zależności od fotografowanej sceny. W przypadku różnego oświetlenia dobierają również poziom równoważenia bieli, aby zapobiec wystąpieniu dominanty barwnej na zdjęciu.

(…)

… jak kamerę cyfrową.
Kodak wyposażył swoje półprofesjonalne modele w przystawkę GPS (Global Positioning System). GPS to system lokalizacji satelitarnej punktów na powierzchni kuli ziemskiej. Pozwala na określenie położenia fotografującego z dokładnością do 15 m. Funkcja ta z pewnością przyda się reporterom, wykonującym wiele zdjęć dziennie. Dzięki niej nie zapomną, gdzie dane ujęcie zostało zarejestrowane…
… wystarczy poddać animacji i już otrzymujemy gotową sekwencję wideo.
Niektóre aparaty cyfrowe mają możliwość zapisu dźwięku. Niestety, odbywa się to kosztem miejsca przeznaczonego na kolejne zdjęcia, ponieważ dźwięk rejestrowany jest na tej samej karcie pamięci, co pliki z obrazami. Używając aparatu jak dyktafonu, możemy nagrać dźwiękowy komentarz i przypisać go konkretnemu ujęciu.
Niektóre aparaty cyfrowe…
…, że większość opisanych funkcji jest nieprzydatna w pracy z aparatem. Jednak te opcje, z których jeden użytkownik w ogóle nie będzie korzystał, dla innego będą podstawowym narzędziem pracy. Wszystko zależy od dobrania możliwości aparatu do indywidualnych potrzeb.
Fotografując aparatami cyfrowymi napotykamy się na duży koszt wydruków zdjęć z drukarek. Aby to ominąć w mojej firmie używam minilabu cyfrowego…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz