To tylko jedna z 3 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Zbrojenie płyt
Średnica prętów stosowanych do zbrojenia ptyt powinna być nie mniejsza niż 4,5 mm.
W przypadku siatek zgrzewanych dopuszcza się stosowanie drutów o średnicy 3 mm
Do podpory należy doprowadzić bez odgięć nie mniej niż 1/3 dolnych prętów potrzebnych w przęśle i nie mniej niż 3 pręty na 1 m szerokości przekroju.
Jeżeli na podporze nie występuje warunki zapewniające swobodę obrotu przekroju, należy zastosować odpowiednie zbrojenie górne.
Pręty rozdzielcze powinny mieć rozstaw nie większy niż 300 mm oraz łaczną nośność nie mniejsza niż:
- l/10 nośności zbrojenia glównego przy obciażeniu równomiernie rozłożonym,
-l/4 nośności zbrojenia głównego przy obciażeniu równomiernie rozłożonym i obciażeniu siłami skupionymi w przypadku, gdy momenty zginajace wywołane obciażeniami skupionymi sa nie większe niż 50% momentów całkowitych. W przecśwnym przypadku zbrojenie prostopadłe do zbrojenia głównego należy odpowiednio obliczyć.
W przypadku otworów występujacych w polu płyty, obrzeża otworów powinny być dodatkowo zbrojona. Jeżeli wymiary otworu nie prcekraczaja 1/4 obliczeniowej rozpiętości płyty, zaś obliczeniowe obciążenie płyty ponad ciężar własny jest nie większe niż 10 kN/mz, przekrój zbrojenia obrzeźnego powinien być nie mniejszy niż przekrój zbrojenia przypadającego na szerokość otworu. W przeciwnym przypadku wzmocnienie płyty przy otworze należy zaprojektować w postaci wymianów. Przy przyjęciu wymianów jako belek ukrytych w grubości płyty, ich szerokość nie może przekraczać 4 grubości ptyty.
W płycie ze zbrojeniem głównym ułożonym równolegle do podpory, która stanowi belka lub ściana, należy zastosować dodatkowe zbrojenie górne, prostopadłe do tej podpory, o nośności nie mniejszej niż 1/3 nośności zbrojenia głównego w tej płycie, o przekroju zdolnym przenieść siłę rozciagajaca nie mniejsza niż 40 kN/m długości podciągu. Zbrojenie to powinno być wpuszczone w płytę na długość nie mniejsza niż 1/4 obliczeniowej rozpiętości płyty po każdej stronśe podpory, liczac od jej krawędzi (rysunek 58). Jednocześnie zbrojenie główne piyty w paśmie o szerokości równej 1/4 obliczeniowej rozpiętości płyty, prcylegajacym do tej podpory, można zredukować do połowy.
Zbrojenie płyt dwukierunkowo zbrojonych należy konstruować zgodnie z założeniami metody obliczania momentów zginających.
W jednoprzęsłowych płytach podpartych na 4 krawędziach, obliczanych wedtug analizy liniowo sprężystej, zbrojenie każdego z dwóch kierunków wyznaczone dla środkowej części płyty powinno być układane w paśmie środkowym o szerokości równej 3/5 szerokości płyty. VV pasmach skrajnych, obejmujacych po 1/5 szerokości płyty, przekrój zbrojenia może być zmniejszony do połowy.
(…)
… albo ograniczonego odkształcenia ku górze). W stropach ustrojów płytowo-słupowych, stopień zbrojenia płyty nad podpora powinien być nie mniejszy niż 0,005 w obu kierunkach na szerokości nie mniejszej niż 0,25 krótszej rozpiętości w każda stronę.
9.1.1.4 Zbrojenie na przebicie
Powinno składać się ze strzemion pionowych lub ukośnych, zamkniętych lub inaczej dobrze zakotwionych przy obydwu powierzchniach płyty !ub…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)