Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Ochrona środowiska, Uniwersytet Warszawski, Warszawa.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 917
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Ochrona środowiska, Uniwersytet Warszawski, Warszawa. - strona 1

Fragment notatki:

Studia II stopnia
Notatka zawiera wymagania kwalifikacyjne na studia uzupełniające magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Plik ten pochodzi z rekrutacji na kierunek ochrona środowiska.

Ochrona środowiska, stacjonarne drugiego stopnia
Zasady kwalifikacji
Minimalna liczba osób przyjętych będąca warunkiem uruchomienia studiów: 12
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub dyplom równorzędny na dowolnym kierunku. Kandydatom ubiegającym się o przyjęcie na studia na kierunek inny niż kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia, opiekun pracy magisterskiej może wskazać przedmioty podstawowe i kierunkowe określone w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia, które winni uzupełnić w trakcie studiów drugiego stopnia.
Kandydaci kwalifikowani są na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów z przedmiotów obowiązkowych i kierunkowych dla kierunku Ochrona środowiska - określonych w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia: Matematyka, Fizyka, Chemia, Ekologia, Hydrobiologia, Ekologia terenowa, Flora i fauna, Technologie w ochronie środowiska, Monitoring środowiska i bioindykacja, Ocena wpływu na środowisko-zagrożenia cywilizacyjne, Ewolucja lub na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej obejmującej zagadnienia, które zostaną opublikowane na stronach IRK oraz na stronie www.biol.uw.edu.pl od 1 marca 2012 roku. Rozmowa kwalifikacyjna dotyczyć będzie ogólnej orientacji w podstawowych problemach wybranego kierunku studiów.
W postępowaniu kwalifikacyjnym na podstawie wyników osiągniętych w czasie studiów I stopnia każda ocena S uzyskana przez kandydata na studiach z ww. przedmiotów zostanie przeliczona na punkty zgodnie ze wzorem:     
                                  (S-Smin)/(Smax-Smin) x liczba godzin przedmiotu
gdzie Smax jest najwyższą możliwą do zdobycia oceną, a Smin jest najniższą możliwą do zdobycia oceną.
Punkty rekrutacyjne każdego kandydata będą obliczane jako suma uzyskanych ocen (po przeliczeniu) z ww. przedmiotów zaliczonych w trakcie dotychczasowych studiów.
W przypadku postępowania kwalifikacyjnego na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów warunkiem przyjęcia na studia jest uzyskanie co najmniej 500 punktów rekrutacyjnych zapewniających miejsce na liście rankingowej mieszczące się w ramach obowiązującego limitu miejsc.
Kandydat obowiązany jest dostarczyć:
1. potwierdzony przez jednostkę, w której studiował, wypis ocen ze studiów z informacją o wymiarze godzinowym zajęć, przy czym należy uwzględnić tylko przedmioty określone przy wyliczaniu punktów rekrutacyjnych;
2. podpisane oświadczenie, zawierające wynik samodzielnie przeprowadzonych obliczeń punktów rekrutacyjnych wg opisanych reguł.
 
Przedmiot
Liczba godzin
Ocena
Wyliczenie punktów rekrutacyjnych
Liczba punktów rekrutacyjnych
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz