Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Biologia,  Uniwersytet Warszawski, Warszawa.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 1022
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Biologia,  Uniwersytet Warszawski, Warszawa.  - strona 1

Fragment notatki:

Studia II stopnia
Notatka zawiera wymagania kwalifikacyjne na studia uzupełniające magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Test ten pochodzi z rekrutacji na kierunek biologia.

Biologia, stacjonarne drugiego stopnia
Kierunki i specjalności
Biologia
Jednostki prowadzące
Uniwersytet Warszawski
Wydział Biologii
Zapisy
od 2012-06-01 do 2012-08-31 23:59:59
Limit miejsc
55
Język wykładowy
polski
Opis
Absolwenci kierunku biologia uzyskują dyplom magisterski po zakończeniu studiów II stopnia o specjalności biologia komórki i organizmu lub biologia środowiskowa.
Niezależnie od wybranej  specjalności absolwenci uzyskują wszechstronne i interdyscyplinarne wykształcenie, które  daje znaczne możliwości zatrudnienia. Przygotowani są do pracy w szeroko pojętej służbie zdrowia, w dziedzinie analizy i diagnostyki bakteriologicznej, medycznej i epidemiologicznej. Ważną dziedziną, do której również są przygotowani absolwenci tej specjalności jest technologia żywności. Absolwenci są przygotowani do pracy w instytucjach wykorzystujących nowoczesne techniki biologii eksperymentalnej związane z medycyną, technologią żywności, farmacją itp. Są także poszukiwanymi specjalistami do szkoleń i marketingu szczególnie w firmach farmaceutycznych czy kosmetycznych. Absolwenci kierunku biologia, którzy odbyli zajęcia bloku pedagogicznego mogą podjąć pracę nauczycielską w liceach. Absolwenci tego kierunku są także bardzo dobrze przygotowani do podjęcia studiów III stopnia.
Zasady kwalifikacji
Minimalna liczba osób przyjętych będąca warunkiem uruchomienia studiów: 12
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub dyplom równorzędny na dowolnym kierunku. Kandydatom ubiegającym się o przyjęcie na studia na kierunek inny niż kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia, opiekun pracy magisterskiej może wskazać przedmioty podstawowe i kierunkowe określone w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia, które winni uzupełnić w trakcie studiów drugiego stopnia.
Kandydaci kwalifikowani są na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów z przedmiotów obowiązkowych i kierunkowych dla kierunku Biologia - określonych w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia: Matematyka, Fizyka, Chemia, Biochemia, Biologia komórki, Ekologia, Ewolucja, Genetyka, Mikrobiologia, Botanika/Zoologia, Fizjologia roślin/Fizjologia zwierząt lub na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej obejmującej zagadnienia, które zostaną opublikowane na stronach IRK oraz na stronie www.biol.uw.edu.pl od 1 marca 2012 roku. Rozmowa kwalifikacyjna dotyczyć będzie ogólnej orientacji w podstawowych problemach wybranego kierunku studiów.
W postępowaniu kwalifikacyjnym na podstawie
...(liczba słów w pełnym opisie: 592)
+pokaż więcej informacji
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz