Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Biotechnologia,  Uniwersytet Warszawski, Warszawa.

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 1519
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Biotechnologia,  Uniwersytet Warszawski, Warszawa.  - strona 1

Fragment notatki:

Studia II stopnia
Notatka zawiera wymagania kwalifikacyjne na studia uzupełniające magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Test ten pochodzi z rekrutacji na kierunek biotechnologia.

Biotechnologia, biotechnologia medyczna, stacjonarne drugiego stopnia
Kierunki i specjalności
Biotechnologia
Biotechnologia medyczna
Jednostki prowadzące
Uniwersytet Warszawski
Wydział Biologii
Zapisy
od 2012-06-01 do 2012-08-31 23:59:59
Limit miejsc
20
Język wykładowy
polski
Opis
Studenci specjalności biotechnologia medyczna znają różnorodne techniki i metody biotechnologiczne przydatne zwłaszcza w medycznych laboratoriach badawczych, analitycznych i diagnostycznych. Uzyskują przygotowanie do pracy w placówkach służby zdrowia, firmach farmaceutycznych, biomedycznych i biotechnologicznych w dziedzinie analizy i diagnostyki bakteriologicznej, medycznej i epidemiologicznej.
Sylwetka absolwenta
Absolwenci tej specjalności posługują się metodami molekularnymi stosowanymi w epidemiologii i monitorowaniu zakażeń, poszukiwaniu leków antybakteryjnych, konstruowaniu szczepionek, metodami wczesnego wykrywania chorób genetycznych i nowotworowych. Absolwenci kierunku biotechnologia, którzy odbyli zajęcia bloku pedagogicznego są przygotowani do pracy w szkołach ponadgimnazjalnych. Absolwenci kierunku biotechnologia są także bardzo dobrze przygotowani do pracy naukowej i dalszego rozwoju zawodowego, w tym do podjęcia studiów III stopnia.
Zasady kwalifikacji
Minimalna liczba osób przyjętych będąca warunkiem uruchomienia studiów: 12
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub dyplom równorzędny na dowolnym kierunku. Kandydatom ubiegającym się o przyjęcie na studia na kierunek inny niż kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia, opiekun pracy magisterskiej może wskazać przedmioty podstawowe i kierunkowe określone w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia, które winni uzupełnić w trakcie studiów drugiego stopnia.
Kandydaci kwalifikowani są na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów z przedmiotów obowiązkowych i kierunkowych dla kierunku Biotechnologia - określonych w standardach nauczania dla studiów pierwszego stopnia: Matematyka, Fizyka, Chemia, Biochemia, Biotechnologia, Genetyka, Mikrobiologia, Bioinformatyka, Biologia molekularna, Inżynieria bioprocesowa, Ewolucja lub na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej obejmującej zagadnienia, które zostaną opublikowane na stronach IRK oraz na stronie www.biol.uw.edu.pl od 1 marca 2012 roku. Rozmowa kwalifikacyjna dotyczyć będzie ogólnej orientacji w podstawowych problemach wybranego kierunku studiów.
 W postępowaniu kwalifikacyjnym na podstawie
...(liczba słów w pełnym opisie: 586)
+pokaż więcej informacji
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Limit miejsc: w ramach limitu ogólnego ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz