Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Administracja,  Uniwersytet Warszawski, Warszawa.

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 1071
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zasady kwalifikacji na stopnia drugiego stopnia, Administracja,  Uniwersytet Warszawski, Warszawa.  - strona 1

Fragment notatki:

Studia II stopnia
Notatka zawiera wymagania kwalifikacyjne na studia uzupełniające magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Test ten pochodzi z rekrutacji na kierunek administracja.


Administracja, niestacjonarne (zaoczne) drugiego stopnia
Zasady kwalifikacji
Minimalna liczba osób przyjętych będąca warunkiem uruchomienia studiów: 80
Na studia na podstawie złożonych dokumentów przyjmowane będą osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny.
Gdy liczba kandydatów przekroczy limit miejsc, przeprowadzone zostanie postępowanie kwalifikacyjne.Jeśli o przyjęcie będą się ubiegały osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali trzystopniowej oraz osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali pięciostopniowej, to limit miejsc zostanie podzielony w proporcji do procentowego udziału obu grup i dla każdej grupy oddzielnie zostanie sporządzona lista rankingowa.
Punktacja dyplomów w skali trzystopniowej: dostateczny - 30% dobry - 85% bardzo dobry - 100%
Punktacja dyplomów w skali pięciostopniowej: dopuszczający - 30% dostateczny - 50%dobry - 75% bardzo dobry - 90% celujący - 100%
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Limit miejsc: 50
w rekrutacji wrześniowej, w rekrutacji lipcowej kandydaci będą kwalifikowani w ramach ogólnego limitu miejsc.Na studia prowadzone w języku polskim mogą być przyjęci cudzoziemcy, którzy legitymują się dyplomem ukończenia w Polsce studiów pierwszego stopnia, jak również obywatele polscy i cudzoziemcy, którzy legitymują się zalegalizowanym lub opatrzonym apostille dyplomem lub innym dokumentem ukończenia uczelni za granicą uprawniającym do podjęcia studiów drugiego stopnia w państwie, w którym został wydany, uznanym, zgodnie z przepisami w sprawie nostryfikacji dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą lub na podstawie umowy międzynarodowej, za równorzędny z odpowiednim dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia. O ile w rekrutacji lipcowej liczba kandydatów będzie większa od limitu miejsc, zostanie przeprowadzony dla kandydatów z dyplomem zagranicznym egzamin wstępny.
Forma egzaminu: pisemny
Zagadnienia egzaminacyjne: ogólna problematyka zarządzania sprawami publicznymi.
Egzamin oceniany będzie w sześciostopniowej skali: 2; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5. Wynik pozytywny co najmniej 3,0 zostanie przeliczony na punkty: 5 - 100 pkt., 4,5 - 90 pkt., 4,0 - 75 pkt., 3,5 - 50 pkt., 3,0 - 30 pkt. W rekrutacji wrześniowej, jeśli liczba kandydatów będzie większa od limitu miejsc, również zostanie przeprowadzony egzamin wstępny (na zasadach opisanych powyżej). Kandydaci zostaną uszeregowani według malejącej liczby uzyskanych punktów i w tej kolejności będą przyjmowani na studia do wyczerpania limitu miejsc.
Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym
Ukończenie studiów I stopnia na kierunku administracja: +10% punktów uzyskanych za ostateczny wynik studiów na dyplomie.
Wysokość czesnego ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz