Zarządzanie talentami w firmie CATKOP

Nasza ocena:

3
Pobrań: 868
Wyświetleń: 5691
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zarządzanie talentami w firmie CATKOP - strona 1

Fragment notatki:

Jest to referat na temat Zarządzania talentami w przedsiębiorstwach plus opis zagadnienia dla firmy CATKOP. Jeśli masz do napisania pracę dotyczącą zarządzania talentami ludzkimi, notatka ta stanowić będzie dla Ciebie wzór jak należy ją napisać. Co do stylu w jakim została napisana oceńcie sami: twarda konkurencja globalna oraz burzliwe otoczenie rodzi imperatyw troski organizacji o trwały i efektywny ich rozwój oraz zaangażowanie pracowników w realizację celów, jakie sobie wytyczyły. Jest zatem rzeczą naturalną, że rośnie zainteresowanie firm pozyskaniem i utrzymaniem pracowników kreatywnych, przedsiębiorczych, o wysokim potencjale rozwojowym, którzy stanowić będą dzwignię wzrostu wartości tych firm. Jest to dla was interesująco napisane, fachowo. Więc ściągajcie tę notatkę.

Zarządzanie talentami w firmie CATKOP
Aby móc dokładnie wyjaśnić pojęcie zarządzania talentami powinniśmy zacząć od zdefiniowania jego podstawowych składowych. „Talent” jest to pracownik, który w sposób szczególny wpływa na wzrost wartości firmy i wyróżnia się wyższym niż przeciętny w organizacji potencjałem do dalszego rozwoju, jak również do sprawowania wyższych funkcji menedżerskich.
Twarda konkurencja globalna oraz burzliwe otoczenie rodzi imperatyw troski organizacji o trwały i efektywny ich rozwój oraz zaangażowanie pracowników w realizację celów, jakie sobie wytyczyły. Jest zatem rzeczą naturalną, że rośnie zainteresowanie firm pozyskaniem i utrzymaniem pracowników kreatywnych, przedsiębiorczych, o wysokim potencjale rozwojowym, którzy stanowić będą dzwignię wzrostu wartości tych firm.
Dla przykładu w Polsce trwa wojna o talenty w odniesieniu do wysoko specjalistycznych stanowisk. W związku z wyjazdami za granicę wykwalifikowanych pracowników fizycznych, powoli rozpoczyna się wojna o talenty na niższych poziomach organizacji.
Zarządzanie talentami obejmuje zespół działań począwszy od poszukiwania oraz rekrutowania, poprzez rozwój, docenianie i przede wszystkim umacnianie pozycji osób o ponadprzeciętnym poziomie umiejętności potencjału intelektualnego, a także na efektywnym wykorzystaniu ich zdolności przez firmę dla realizacji strategii organizacji.
Podczas realizowaniu procesu zarządzania talentami w firmie bardzo duże znaczenie odgrywa zaangażowanie kadry menedżerskiej oraz dostosowanie szkoleń do indywidualnych potrzeb pracownika. Zarządzanie talentami to inspirowanie pracowników do maksymalnego wykorzystania ich potencjału, w sposób, który zagwarantuje zysk i wartość dla wszystkich interesariuszy firmy.
Chciałybyśmy przedstawić problem zarządzania talentami w firmie CATKOP. Prezes twierdzi, że w perspektywie 3 lat proces zarządzania talentami zyska na znaczeniu dlatego stosuje najlepiej sprawdzające się procesy zarządzania talentami: w pełni jawne i przejrzyste dla organizacji. Wybór kandydatów dokonywany jest w oparciu również o jasne kryteria: skale ocen i wytyczne, od czego te oceny zależą oraz narzędzia assessmentowe.
Jednym z głównych powodów dlaczego firma CATKOP wdraża program rozwoju talentów jest chęć przyciągnięcia najlepszych kandydatów, budowa nowej kadry zarządzającej, oraz skoncentrowanie działań szkoleniowych i rozwojowych na najlepszych pracowników. Programy te mają charakter cykliczny i kolejne procesy identyfikowania talentów odbywają się raz w roku oraz są najczęściej ograniczone do kadry kierowniczej i przewidziane dla zaledwie 2-5% pracowników firmy. Aby pracownik został włączony do takiego programu musi uprzednio zostać wskazany p

(…)

… dodatkowym działaniom rozwojowym, takim jak systematyczna informacja zwrotna, mentoring, coaching, budowanie kontaktów w firmie CATKOP czy szkolenia. Dziś zarządzanie rozwojem talentów obejmuje następujące procesy:
Identyfikacja talentów - przy uwzględnieniu wyników oceny rocznej, oceny potencjału wzrostowego, stylu działania oraz wyników informacji zwrotnej 360 stopni;
Indywidualne plany rozwoju talentów…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz