Zarządzanie ryzykiem

Nasza ocena:

3
Pobrań: 84
Wyświetleń: 2093
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zarządzanie ryzykiem - strona 1

Fragment notatki:

Całość 3 str. Zagadnienia w nich poruszone to zarządzanie ryzykiem i zarządzanie projektami. A oto fragment notatki:Najprościej można powiedzieć, że zarządzanie projektem to dziedzina zajmująca się efektywnym osiąganiem celów projektów przy jednoczesnej neutralizacji wpływu istniejących ograniczeń i ryzyka, jak również jest dziedziną zajmującą się budowaniem motywacji zespołu projektowego i właściwą komunikacją pomiędzy uczestnikami projektu. Podoba Ci się styl tego przekazu. Cała notatka napisana jest właśnie w ten sposób więc ściągaj czym prędzej.

Zarządzanie ryzykiem łączy funkcje zarządzania z monitorowaniem określonej dziedziny i zmniejszaniem możliwych w niej zagrożeń poprzez szacowanie lub estymacje wartości, tzw. parametru ryzyka, odnoszącego się do stanu zawartych w tej dziedzinie obiektów i zdarzeń/procesów.
W zależności od dziedziny działalności ludzkiej, zarządzanie ryzykiem dotyczy różnych specyficznych celów, metod, metodologii i teorii.
Wyróżniamy np.:
* zarządzanie ryzykiem (przemysł)
* zarządzanie ryzykiem (projektowanie)
* zarządzanie ryzykiem (usługi)
* zarządzanie ryzykiem (socjologia)
* zarządzanie ryzykiem (kognitywistyka)
* zarządzanie ryzykiem (nauka)
* zarządzanie ryzykiem kredytowym


(…)

… wielu osób w tym sponsora, kierownika projektu oraz uczestników projektu.
Ze względu na zakres uprawnień, odpowiedzialności i poziom wymaganych kompetencji najbardziej wyróżniającą się rolą w projekcie jest rola kierownika projektu. Kierownik projektu uczestniczy bezpośrednio w procesie zarządzania projektem, zajmuje się koordynacją zadań projektu pomiędzy uczestnikami projektu, utrzymuje motywację zespołu…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz