Zagadnienia na test.

Nasza ocena:

5
Pobrań: 245
Wyświetleń: 826
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zagadnienia na test. - strona 1 Zagadnienia na test. - strona 2 Zagadnienia na test. - strona 3

Fragment notatki:

45. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, przewodniczący może z ważnej przyczyny przedłużyć: A. termin ustawowy na wniosek zgłoszony przed upływem terminu, B. termin sądowy na wniosek zgłoszony przed upływem terminu, C. z urzędu termin sądowy, jeżeli okoliczności sprawy wskazują, że strona zostałaby pozbawiona możności obrony swych praw.
46. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, stwierdzenie prawomocności orzeczenia przez sąd następuje: A. na wniosek strony, B. z urzędu,
C. w wypadkach wątpliwych na wniosek prezesa sądu.
47. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, jeżeli przy rozpoznawaniu apelacji powstanie zagadnienie prawne budzące poważne wątpliwości: A. sąd drugiej instancji musi przedstawić to zagadnienie do rozstrzygnięcia Sądowi Najwyższemu,
B. sąd drugiej instancji może przedstawić to zagadnienie do rozstrzygnięcia powiększonemu składowi tego sądu, C. sąd drugiej instancji może przedstawić to zagadnienie do rozstrzygnięcia Sądowi Najwyższemu. 48. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, zażalenie przysługuje na postanowienie sądu pierwszej instancji: A. oddalające wniosek o zawieszenie postępowania, B. oddalające wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania, C. uwzględniające wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania.
49. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone orzeczenie: A. w terminie dwóch lat od dnia dowiedzenia się o podstawie niezgodności z prawem,
B. w terminie pięciu lat od dnia jego uprawomocnienia się,
C. w terminie dwóch lat od dnia jego uprawomocnienia się. 50. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, w sprawie zawiłej sąd może odroczyć ogłoszenie wyroku: A. tylko jeden raz na czas do czterech tygodni, B. tylko jeden raz na czas do dwóch tygodni, C. tylko dwa razy, przy czym łączny czas odroczenia nie może przekraczać czterech tygodni.
51. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, postanowienie sądu orzekające co do istoty sprawy w postępowaniu nieprocesowym, staje się skuteczne: zawsze z chwilą wydania,
wyłącznie po uprawomocnieniu się, po uprawomocnieniu się, jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej. 52. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, w sprawie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej w postępowaniu nieprocesowym między żyjącymi małżonkami, właściwość miejscową sądu określa się według:

(…)

… położenia majątku,
wspólnego miejsca zamieszkania małżonków,
miejsca zamieszkania wnioskodawcy.
53. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, z chwilą wszczęcia postępowania o zniesienie współwłasności niedopuszczalne jest odrębne postępowanie między współwłaścicielami o:
wzajemne roszczenia współwłaścicieli z tytułu posiadania rzeczy,
ochronę dóbr osobistych,
o ochronę posiadania.
54. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, wniosek o dokonanie wpisu w księdze wieczystej, za wyjątkiem wniosku zawartego w akcie notarialnym, składa się:
w dowolnej formie,
na urzędowym formularzu,
wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego.
55. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, referendarz sądowy może:
przeprowadzić rozprawę w postępowaniu rejestrowym,
zabezpieczyć spadek,
dokonać wpisu w księdze wieczystej.
56…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz