Zabezpieczenie przed nadmierną wilgotnością i czynnikami biologicznymi

Nasza ocena:

5
Pobrań: 42
Wyświetleń: 854
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zabezpieczenie przed nadmierną wilgotnością i czynnikami biologicznymi - strona 1 Zabezpieczenie przed nadmierną wilgotnością i czynnikami biologicznymi - strona 2

Fragment notatki:

Zabezpieczenie przed nadmierną wilgotnością i czynnikami biologicznymi
Uwagi wstępne
Impregnacja jest konieczna dla zwiększenia trwa' di na poprzez och] nę przed działaniem czynników zewnętrznych. Wszystkie powierzchnie klejonych elemen­tów drewnianych konstrukcji mostów powinny być pokrywane środkami zabezpie­czającymi przed możliwie jak największą liczbą niekorzystnych czynników takich jak nadmierna wilgoć, obecność insektów, grzybów, roślin, a także przed ogniem. Zapobieganie degradacji drewna odbywa się obecnie najczęściej przy pomocy środ­ków chemicznych gwarantujących ochronę przed działaniem kilku czynników de­strukcyjnych jednocześnie.
Należy podkreślić, że elementy zbutwiałe, zarażone grzybami lub będące sie­dliskiem owadów należy bezzwłocznie wymienić na zdrowe. Działanie impregna­tów w elementach już zainfekowanych jest znacznie mniej skuteczne niż w elemen­tach zdrowych.
Zabezpieczenie drewna przed niszczącym działaniem silnie agresywnego śro­dowiska chemicznego jest trudne i się do prac utrzymaniowych, takich jak oczyszczanie powierzchni konstrukcji i malowanie. Lakiery i po­włoki z tworzyw sztucznych stanowią jedynie częściowe zabezpieczenie prze d agresją chemiczną. W przypadku konstrukcji mostowych, ze względu na warunki, w jakich one pracują, dodatkowe zabezpieczenie przed korozją chemiczną (w normalnych warunkach środowiskowych) nie jest potrzebne.
Problem impregnacji tarcicy jest związany z technologią produkcji elementów klejonych i został omówiony w rozdziale 3.


(…)

…. W przypadku konstrukcji mostowych, ze względu na warunki, w jakich one pracują, dodatkowe zabezpieczenie przed korozją chemiczną (w normalnych warunkach środowiskowych) nie jest potrzebne.
Problem impregnacji tarcicy jest związany z technologią produkcji elementów klejonych i został omówiony w rozdziale 3.

... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz