Wykonanie skróconej dokumentacji technicznej falownika OMRON 20 kW-projekt

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 1106
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykonanie skróconej dokumentacji technicznej falownika OMRON 20 kW-projekt - strona 1 Wykonanie skróconej dokumentacji technicznej falownika OMRON 20 kW-projekt - strona 2 Wykonanie skróconej dokumentacji technicznej falownika OMRON 20 kW-projekt - strona 3

Fragment notatki:

Projekt z Urządzeń Elektroniki Przemysłowej
Temat: „Wykonanie skróconej dokumentacji technicznej falownika OMRON 20 kW”
Ocena:
Prowadzący:
dr Jacek Grochowalski
Wykonawca:
Tomasz Kaleta
nr indeksu: 7859
rok: 3, semestr: 6
Spis treści:
1. Poznanie podstawowych właściwości eksploatacyjnych falownika przemysłowego. 2. Poznanie budowy i zasady działania falownika ćwiczeniowego na podstawie dostarczonej dokumentacji, materiałów z wykładów i indywidualnej pracy. 3. Przygotowanie schematów podłączeń falownika zgodnie z różnymi propozycjami firmowymi. Opis i wyjaśnienie różnic. 4. Wykonanie fotografii zewnętrznych i wewnętrznych falownika. Identyfikacja bloków układu płyt i głównych elementów układu. 5. Przygotowanie schematu połączeń głównych bloków układu wewnętrznego wraz z fotografiami. 6. Identyfikacja elementów mocy układu i przygotowanie kart katalogowych. 7. Identyfikacja elementów sterowania na płytach sterowania układu i przygotowanie kart katalogowych. 8. Na podstawie schematu, w powiązaniu z fotografiami wykonać opis budowy i zasady działania falownika wraz z projektem podłączenia przetworników pomiarowych. Projekt musi uwzględniać identyfikację zasady działania układu. 9. Dokumentację wykonać posługując się dostarczoną przykładową dokumentacją serwisową jako wzorem. 10. Kolejne etapy pracy konsultować z prowadzącym , uzgadniać i uzyskać zatwierdzenie koncepcji, realizacji i formułę wykonania. 11. Obowiązuje 3 krotne (w czasie semestru) sprawozdanie przed forum grupy, z prowadzonej pracy. 12. Dokumentację dostarczyć w postaci plików Word , rysunki w formacie oryginalnym Visio i PDF lub innym uzgodnionym z prowadzącym. Materiały przygotować na płycie CDROM. Źródło zasilania dostępne w laboratorium:
1 Podstawowe właściwości eksploatacyjne falownika przemysłowego:
Do najważniejszych cech falownika przemysłowego należy możliwość montażu ,,side by side”, wbudowany wewnątrz filtr EMC. Falownik posiada w sobie regulator PID, zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, automatyczne oszczędzanie energii co znacznie polepsza jego ekonomiczność pracy w danym miejscu. Wyłącznik bezpieczeństwa który zapobiega w nagłych przypadkach uszkodzeniu samego falownika jak i urządzeń do niego połączonych. Charakteryzuje się automatyczną redukcją częstotliwości nośnej.

(…)

… falownika, co w dużym stopniu ułatwia podłączenie urządzenia do sieci bez potrzeby korzystania z dodatkowych modułów. Dzięki czemu jesteśmy wstanie w znacznym stopniu obniżyć koszty i potrzebną przestrzeń.
Prostą komunikacje zapewnia polecenia Modbus które zostały wdrożone w ekonomicznych sterownikach PLC CP1, dzięki funkcji Easy Master Modbus-RTU, co daje nam jeszcze większą integrację falowników z siecią.
Cichą pracę jesteśmy wstanie osiągnąć poprzez wyłączenie wentylatora, zależnie od temperatury falownika, która ogranicza hałas i przedłuża żywotność tego urządzenia.
Zaawansowane sterowanie PWN umożliwia tłumienie mikro przepięć, które mogą powodować awarię silników 400V, zapewnia potrzebną ochronę oraz wydłuża żywotność silnika. Nowy falownik JX posiada w sobie wbudowany filtr EMC, który w porównaniu ze standardowym filtrem zewnętrznym pozwala ograniczyć zarówno koszty jak i przestrzeń: wej. 1 fazowe EN61800-3 kat. C1; wej. 3-fazowe:EN61800-3 kat. C2
Automatyczne oszczędzanie energii uzyskujemy w zastosowaniach takich jak wentylatory i pompy, w których falownik zawsze korzysta z optymalnego programu oszczędzania energii w celu ograniczenia kosztów. W porównaniu ze standardowymi systemami mechanicznymi…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz