Wykład - Typy badawcze

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 931
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład - Typy badawcze - strona 1 Wykład - Typy badawcze - strona 2 Wykład - Typy badawcze - strona 3

Fragment notatki:

Typ badawczy:
•Cechuje się ciekawością świata, niezależnością nie tradycjonalnością. Analizuje swoje myśli i uczucia. używa myślenia zasobu informacji. Lubi wyzwania , wymianę myśli i skomplikowanie. Rozwiązuje problemy przez myślenie. Posiada zdolności intelektualne lub analityczne.
Typ Artystyczny:
•Cechuje się kreatywnością, uczuciowością poczuciem estetyki ekspresywnością. Analizuje swoje myśli, uczucia.używa rąk oczu , myśli by tworzyć nowe rzeczy. Lubi piękno, luźną działalność wymianę myśli. Posiada zdolności artystyczne , twórcze , ekspresyjne służące do przekazywania uczuć i wizji w formie słów, barw, dźwięków,form. Rozwiązuje problemy przez tworzenie.
Typ Społeczny
•Cechuje się uczuciowością, odpowiedzialnością, jest wspierający interesuje się innymi. Używa uczuć, słów idei w pracy z innymi. Posiada umiejętność wczuwania się zrozumienia spraw. Jest otwarty lubi pomagać innym, dzielić się z innymi. Lubi grupy. Rozwiązuje problemy kierując się uczuciami. Posiada zdolności do pracy z ludźmi, które służą do instruowania , wyjaśniania, pomagania, szkolenia i rozwijania. Typ przedsiębiorczy
•Cechuje się niezależnością, energicznością jest pełen wiary w siebie, dominujący, zapalony, używa uczuć i myślenia podczas pracy z ludźmi i wykonywania zadań. Jest pewny siebie lubi organizować, przekonywać, kierować, administrować. Rozwiązuje problemy przez podejmowanie ryzyka. Posiada zdolności perswazyjne, nadzorcze , kierownicze i przywódcze dzięki którym osiąga rezultaty.
Typ konwencjonalny
•Cechuje się pokojowym usposobieniem. Jest dokładny i uporządkowany. Używa myślenia oczu , rąk by wykonać zadania. Jest logiczny, odpowiedzialny. Lubi porządek, bezpieczeństwo, posiada zdolności do dokładnego i szczegółowego zbierania danych, gromadzenia i organizowania danych na podstawie określonych instrukcji i procedur działania
Typ realistyczny
•Cechuje się niezależnością, praktycyzmem, konserwatyzmem. Używa rąk i oczu by badać rzeczy. By coś wykonać używa sprawnie ciała bardziej niż słów myśli czy uczuć. Posiada fizyczną koordynację, siłę, logikę. Lubi napięcie, ryzyko, pracę na świeżym powietrzu, używanie narzędzi, dużych maszyn. Rozwiązuje problemy przez działanie.
•Który waszym zdaniem typ pracownika jest najbardziej przydatny w procesie zarządzania kryzysowego?
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz