Wykład - negocjacje (II sem)

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 609
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład - negocjacje (II sem) - strona 1

Fragment notatki:

NEGOCJACJE
Sposób zawierania umów, który polega na wzajemnym oddziaływaniu stron w celu zawarcia umowy.
Art. 72 KC
NEGOCJACJE - proces płynny, ciągły, charakteryzujący się sytuacją targu i wzajemnego ucierania stanowisk.
Służą do zawierania umów bardziej skomplikowanych. Umowa w toku negocjacji - jest zawarta z momentem kiedy strony dojdą do porozumienia co do wszystkich postanowień umowy, które były przedmiotem negocjacji.
Negocjacje jako takie powinny być prowadzone zgodnie z dobrymi obyczajami i w celu zawarcia umowy. Dobre obyczaje - nie powinnam oszukiwać kontrahenta co do danych, możliwości finansowych, nie powinnam celowo przedłużać negocjacji itp. Strony nie są związane swoimi dotychczasowymi postanowieniami. Oświadczenia w toku negocjacji mogą być zmieniane nie wiążąc stron, a każda ze stron ma swobodę do tego by nie zawierać umowy.
TAJEMNICA NEGOCJACJI - nie można ujawniać informacji poufnych, o których negocjator dowiedział się w trakcie negocjacji. Art. 72 1 LIST INTENCYJNY - pojawiają się w przypadku negocjowania dużych kontraktów handlowych, strony potwierdzają na piśmie intencje zawarcia umowy, osiągnięcie określonego etapu negocjacji. Listy intencyjne mogą mieć znaczenie przy późniejszej odpowiedzialności odszkodowawczej. Nie są te umowy przedstępne !! ZAPROSZENIE DO NEGOCJACJI - ZAPROSZENIE DO UMOWY - art. 71 KC, norma interpretacyjna, z której wynika, że materiały reklamowe, ogłoszenia, cenniki w razie wątpliwości nie poczytuje się ich jako ofertę. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz