Wykład (11)

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 469
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład  (11) - strona 1 Wykład  (11) - strona 2

Fragment notatki:

10. Jaki styl kierowania odpowiada Tobie jako pracownikowi.
Na pewno każdy ze stylów kierowania - autokratyczny, demokratyczny i nieingerujący - ma swoje plusy i pewnie każdemu pracownikowi odpowiada inny styl kierowania.
Na nieszczęście miałem możliwość przekonania się jak styl autokratyczny może demotywująco wpływać na pracownika. Jestem osobą ambitną i zdyscyplinowaną która potrafi sama dopilnować swoich zadać i nie potrzebuję „bata” aby powierzone mi zadania były wykonane dobrze.
Najbardziej odpowiednim dla mnie stylem kierowania jest mieszanka stylu demokratycznego i nieingerującego. Swoboda w działaniu, możliwość konsultowania się z przełożonym bardziej na stopie koleżeńskiej oraz motywacje pozytywnymi bodźcami sprawia że bardzo przykładam się do wykonywanej pracy. W takim przełożonym tworzymy zespół, wspólnie opracowujemy strategie osiągnięcia celu a przełożony nasze rady i propozycje bardzo poważnie i rozważa je nawet jeśli nawet do końca się z nimi nie zgadza. Jednak to on musi był decydentem i mieć ostatnie słowo, nie każdy bowiem pracownik jest osobą zdyscyplinowaną. Kierownik powinien być koordynatorem, trzymać pieczę nad wszystkim i zareagować jeżeli coś niedobrego dzieje się z firmie. Dlatego właśnie po części odpowiada mi styl demokratyczny gdyż czuję się pewniej jeżeli jest w firmie ktoś kto sprawuje jednak władzę i do kogo można się zgłosić w razie jakiś problemów. Styl nieingerujący natomiast odpowiada mi dlatego, ponieważ przełożony nie ingeruje w moje poczynania, mogę się zatem wykazać własnym myśleniem, stworzyć coś samemu, wykazać się kreatywnością. Taki kierownik natomiast wie że pracowniki nawet podczas jego obecności pracują tak samo wydajnie, ponieważ nie mają powodu żeby coś zmieniać, bo mają i tak wolną rękę. ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz