Turystyka poprzemyslowa, militatrna i przyrodnicza

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 973
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Turystyka poprzemyslowa, militatrna i przyrodnicza - strona 1 Turystyka poprzemyslowa, militatrna i przyrodnicza - strona 2 Turystyka poprzemyslowa, militatrna i przyrodnicza - strona 3

Fragment notatki:


TURYSTYKA POPRZEMYSŁOWA Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie (zachodniopomorskie) Wizytówką muzeum jest prezentacja osiągnięć przemysłu motoryzacyjnego w Szczecinie - od 1919 roku (motocykl alba), przez samochody firmy Stoewer (okres międzywojenny) po motocykle junak i samochody smyk z lat 50-tych i 60-tych XX wieku.
Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar (wielkopolska) Liczne nawiązania do historii miejsca, nie zrywające z jego pierwotną funkcją przemysłową, a podejmujące z nią dialog powodują, że miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat i trwale wpisało się w krajobraz miasta.
Bieszczadzka Kolejka Leśna (podkarpackie) Pośród lesistych bieszczadzkich grzbietów Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego wije się malowniczo torowisko słynnej, wąskotorowej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.
Kanał Ostródzko-Elbląski (warmińsko mazurskie) Szlaki żeglugowe kanału łączą miasta Ostródę i Iławę z Elblągiem. Kanał jest zabytkiem sztuki hydrograficznej i jest pod względem technicznym najciekawszym szlakiem żeglugowym nie tylko w Polsce.
Kanał Augustowski - Szlak Papieski (podlaskie) Jest to rejs statkiem trasą, którą płynął papież Jan Paweł II w 1999 roku.
Nocleg w Kopalni Soli Bochnia (małopolska) W podziemiach bocheńskiej kopalni organizowane są jedyne w Polsce noclegi pod ziemią.
Kłodawska podziemna trasa turystyczna (wielkopolska) Do głównych atrakcji produktu należy m.in.: możliwość zwiedzania czynnego produkcyjnego zakładu górniczego, zjazd windą 600 metrów pod powierzchnię ziemi (z prędkością 6m/s), możliwość przejścia niewielką częścią z ok. 400 km podziemnych korytarzy i komór.
Parowozownia Wolsztyn (wielkopolska) Jest to naturalny zakład pracy, parowozy jeżdżą każdego dnia z planowymi pociągami osobowymi przewożąc ludzi.
Podróże z pasją (świętokrzyskie) Zespół prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach to jeden z najciekawszych tego typu obiektów na świecie.
Manufaktura Łódzka -W Królestwie Izraela Poznańskiego (łódzkie) Manufaktura jest miejscem unikalnym na skalę nie tylko lokalną, ale również polską i europejską.
Chełmskie Podziemia Kredowe - Zabytkowa Kopalnia Kredy ( lubelskie) To unikatowa w skali Europy atrakcja turystyczna - zabytek staropolskiego górnictwa kredy.
Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych i Tyskiego Muzeum Piwowarstwa (ślaskie) Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych i Tyskiego Muzeum Piwowarstwa obejmuje wycieczkę szlakiem powstawania piwa w czasie normalnych godzin pracy browaru (warzelnie, oddział fermentacji, linie rozlewnicze) oraz zwiedzanie zabytkowych budynków na terenie zakładu.


(…)

… (zachodniopomorskie)
Są to dwie trasy turystyczne, które zostały przygotowane dla turystów w największym z udostępnionych schronów cywilnych w Polsce.
Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy w Górach Sowich (dolnośląskie)
Podziemny Kompleks Osówka znajduje się w okolicach Wałbrzycha.
Trasa Turystyczna „Bunkier w Konewce”(łódzkie)
W centrum malowniczych lasów Spalskich wytypowanych w 1940 r przez Niemców jako dobre miejsce do zbudowania Stanowiska Dowodzenia "Obszar Wschód" znajduje się kompleks żelbetonowych schronów.
Twierdza Srebrna Góra (dolnośląskie)
Twierdza Srebrna Góra jest największą górską twierdzą w Europie. Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 kwietnia 2004 została uznana za Pomnik Historii.
TURYSTYKA PRZYRODNICZA
Białowieski Szlak Turystyczny (podlaskie)
Białowieski…
… Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO.

... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz