Techniki zarządzania, omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 609
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Techniki zarządzania, omówienie - strona 1

Fragment notatki:

Techniki zarządzania stosowane w koncepcji lean management 1. Humanizacja pracy i orientacja na kolektywistyczną (zespołową) pracę powinna charakteryzować się tym, że: w procesie organizacji zarządzania i zadań takie warunki pracy dla pracowników które by go nie dyskryminowały; rodzaj zadania jest dostosowany bardzo dobrze do szczególnych umiejętności pracownika, które są w pełni wykorzystywane do wykonywania określonych zadań; odnosi się do systemu motywowania pracownika w pracy - powinien on być ściśle powiązany z uzyskiwanymi w pracy wynikami, system ocen wyników musi być sprawiedliwy i rzetelny; w zespole nie stosuje się zasady wskazywania na „czarne owce'.
2. Zarządzanie procesem dostaw materiałów, tzn. zasilania przedsiębiorstwa w czynniki niezbędne do wytwarzaniu dóbr lub usług, obejmuje cały łańcuch dostaw i logistykę.
3. Polega wytwarzaniu dóbr i usług i organizowaniu wszelkiej działalności przedsiębiorstwa akurat na dany czas - technika just in time production, just in time management.
4. Controlling - polega na dążeniu do pełnej integracji procesu (łańcucha) tworzenia wartości, czyli produkcji dóbr i usług, przede wszystkim z punktu widzenia kosztów.
5. Nowoczesny marketing - technika zorientowana na rynek i klienta.
6. Kompleksowa kontrola jakości czyli TQM - polega na ustanowieniu na bardzo wysokim poziomie służby kształtującej jakość i która z żelazną konsekwencją egzekwuje osiąganie tego poziomu jakości w przedsiębiorstwie.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz