Tagi inteligentne - wykład

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 637
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Tagi inteligentne - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Tagi inteligentne
Tag inteligentny ma postać menu skrótów wyświetlającego polecenia dotyczące określonego słowa, pola lub typu zawartości. Jeśli na przykład program Word wykryje, że wiele z wpisywanych przez Ciebie słów stanowi nazwisko jakiejś osoby, umieści pod nimi purpurową kropkowaną linię. Zatrzymanie wskaźnika myszy na podkreślonych słowach spowoduje wyświetlenie przez program Word przycisku Akcje tagów inteligentnych. Po jego kliknięciu zostanie wyświetlona lista dostępnych akcji obejmująca wysłanie wiadomości e-mail, zaplanowanie spotkania czy dodanie do kontaktów.
Tagi inteligentne zostały wprowadzone w systemie Windows XP i były obsługiwane w niektórych programach pakietu Office XP. W pakiecie Office 2003 obsługa tagów inteligentnych została zaimplementowana również w programie Access.
Podczas tworzenia tabeli w programie Access, do każdego pola można zastosować jeden lub więcej tagów inteligentnych. Zatrzymanie wskaźnika myszy na tekście pochodzącej z takiego pola informacji prezentowanej w tabeli, na formularzu lub w kwerendzie spowoduje wyświetlenie przycisku Akcje tagów inteligentnych umożliwiającego wybranie określonej akcji odpowiedniej dla danego rodzaju informacji.
Obecnie nie ma zbyt wielu tagów inteligentnych dostępnych w programie Access, jednak są one tworzone przez deweloperów innych firm, które udostępniają je w sieci Web.
Najważniejsze zagadnienia    
Program Access zawiera kreatorów, za pomocą których można w szybki i prosty sposób tworzyć bazy danych i ich obiekty, takie jak tabele, kwerendy, formularze i raporty.
Widok Projekt umożliwia modyfikowanie dowolnych obiektów utworzonych za pomocą kreatorów.
Zamiast umieszczać wszystkie informacje w jednej tabeli, można utworzyć kilka różnych tabel dla poszczególnych typów informacji, na przykład danych pracowników, klientów i dostawców.
Właściwości służą do określania rodzaju danych wprowadzanych w polach oraz sposobu ich wyświetlania na ekranie. Widok Projekt umożliwia zmienianie niektórych właściwości bez wpływu na dane przechowywane w tabeli, jednakże zmiana określonych wartości może mieć taki wpływ. Dlatego należy wykazać w tym względzie dużą ostrożność.
Strukturę tabeli można dostosować — przez manipulację kolumnami i wierszami lub ich ukrywanie — bez wpływu na przechowywane w niej dane.
Podczas tworzenia tabeli w programie Access do każdego pola można zastosować jeden lub więcej tagów inteligentnych. Zatrzymanie wskaźnika myszy na tekście pochodzącej z takiego pola informacji prezentowanej w tabeli, na formularzu lub w kwerendzie spowoduje wyświetlenie przycisku Akcje tagów inteligentnych, umożliwiającego wybranie określonej akcji odpowiedniej dla danego rodzaju informacji. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz