Struktura kapitału-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 609
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Struktura kapitału-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze struktury kapitału? maksymalizację korzyści udziałowców firmy, która może się wyrazić np. stopą zyskowności kapitałów własnych,
zapewnienie właściwego stopnia bieżącej i perspektywicznej płynności płatniczej (chodzi tu o ograniczenie ryzyka do granic uznawanych za rozsądne).
Dbałość przedsiębiorstwa o rozwój (pojęcie szersze) i o wzrost (pojęcie węższe), gdzie rozwój obejmuje zjawiska ilościowe, jakościowe i strukturalne natomiast wzrost obejmuje tylko zjawiska ilościowe - wyraża się zwiększeniem z okresu na okres wielkości syntetycznych np. produkcji, sprzedaży.
W skali makro wzrost wiąże się przede wszystkim z przyrostem dochodu narodowego niezależnie czy jest liczony SNA (System National Accord- w Polsce) czy MPS (Material Product System).
Ten wzrost i rozwój wiąże się z planowaniem właściwej struktury kapitału zgodnie z możliwościami rozwojowymi firmy a także przy uwzględnieniu uwarunkowań (chodzi o analizę SWOT -uwarunkowania zewnętrzne: szanse i zagrożenia, które leżą poza brzegami przedsiębiorstwa i wpływają na nie oraz uwarunkowania wewnętrzne: słabe i mocne strony, które leżą wewnątrz przedsiębiorstwa).
Zmiany struktury kapitałowej mają odbicie albo we wzroście aktywów albo pasywów. Odzwierciedlają je też różne wskaźniki ekonomiczne.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz