strop Ceram - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 714
Wyświetleń: 2380
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
strop Ceram - omówienie  - strona 1 strop Ceram - omówienie  - strona 2

Fragment notatki:

Ceram - ą to stropy ze stalowych belek kratownicowych zabetonowanych w ceramicznych kształtkach, z wypełnieniem z pustaków ceramicznych wykonywane na budowie. Produkowane są belki o rozpiętości 2,4-7,2 m, z gradacją co 30 cm. W stropach przeznaczonych do przenoszenia większych obciążeń, w których wysokość żebra musi być powiększona, na górnej powierzchni pustaków układa się pasy płyt styropianowych. 
Belki typu Ceram stanowią zebro konstrukcyjne stropu, składa się z:
- dolnego pasa złożonego z kształtek ceramicznych
- zbrojenia złożonego z trzech prętów stalowych oraz strzemion ze stali 4,5 mm ułożonych w formie kratownicy o przekroju trójkątnym, łaczących zbrojenie górne ze zbrojeniem dolnym
Montaż: Jako zbrojenie glówne żeber stosować należy pręty o średnicy nie mniejszej niż 10 mm, Strzemiona sa wymagane przy rozpietosci wiekszej niz 5,5 m
strop monolityczny, składa się z prefabrykowanych belek stalowo - ceramicznych, pustaków ceramicznych i betonu monolitycznego klasy co najmniej B15.
Belki stropowe Ceram mają długość 2370 ÷ 7170 mm (ze stopniowaniem co 300 mm). Tworzą je stalowe kratownice przestrzenne, których pas górny stanowi pręt Ǿ8 mm; krzyżulce są wykonane z prętów Ǿ5 mm. Z brojenie dolne dodatkowe ( w belkach długości 3870 mm i większe) stanowią pręty Ǿ6÷16 mm. W zależności od osiowego rozstawu ( w centymetrach) w konstrukcji stropu rozróżnia się cztery rodzaje belek: 40, 45, 50 i 60, a w zależności od typu pustaków stropowych - dwa typy belek ( typu A i B). Rozróżnia się 13 odmian belek (w zależności od wysokości pustaków stropowych wyrażonej w milimetrach).
W zależności od szerokości dostosowanej do osiowego rozstawu belek stropowych (w centymetrach) rozróżnia się cztery rodzaje pustaków: 40, 45, 50 i 60, a w zależności od kształtu przekroju poprzecznego dwa typy pustaków: A i B. Rozróżnia się również dziewięć odmian pustaków (w zależności od ich wysokości wyrażonej w milimetrach).
Poszczególne rodzaje, typy i odmiany belek mogą być stosowane tylko z takimi samymi rodzajami, typami i odmianami pustaków.
Podczas montażu belki stropu należy tymczasowo opierać na podporach pośrednich (do czasu uzyskania przez beton uzupełniający ułożony na budowie jego pełnej wytrzymałości 28- dniowej). W wypadku stropu o rozpiętości do 3,90 m stosuje się jedną tego rodzaju podporę w pobliżu środka rozpiętości, do 6,00 m - dwie podpory usytuowane co około 1/3 rozpiętości, a powyżej 6,00 m - trzy podpory co około ¼ rozpiętości. Zaleca się aby takie podpory były stosowane również przy ścianach.
W wypadku stropów o rozpiętości 5,40 m i większej zaleca się tak wykonać podpory montażowe, aby uzyskać wygięcie belek stropu do góry, w środku ich rozpiętości równe 10 mm. W stropie Ceram o rozpiętości większej niż 4,50 m należy wykonać jedno żebro rozdzielcze , usytuowane w pobliżu środka rozpiętości.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz