To tylko jedna z 5 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
32. Patrz punkt.36. 33. Twierdzenie trzech sigm zilustrować obrazkiem 34. Wyjaśnij pojęcie rzeczywistego poziomu istotności porównując go z założonym. Wykonaj rysunek . 35. Sposoby estymacji odchylenia stand. 36. Sposoby estymacji wartości średniej Przedział ufności dla nieznanej średniej dla populacji przy małej próbce: - wartośc średnia wyznaczona z próby statystycznej
μ - nieznana wartośc średnia dla populacji
σ - odchylenie standartowe populacji
n - licznośc próby statystycznej - wartośc odczytana z tablic dystrybuanty r.normalnego Sx - odchylenie stand.próby
37. 1-α - Poziom ufności określa szansę z jaką nieznany parametr populacji generalnej znajduje się w wyznaczonym przedziale ufności. α- Poziom istotności odpowiada marginesowi błędu, tj. prawdopodobieństwu, że nieznany parametr populacji będzie miał wartość leżącą poza wyznaczonym przedziałem ufności.
Przedział ufności jest to przedział, w którym z prawdopodobieństwem 1—α znajduje się nieznana wartość średnia populacji μ.
Szerokość przedziału ufności wzrasta wraz z poziomem ufności
38. Rozkłady symetryczne : t-studenta, normalny, Bernouliego, trójkątny, hipergeometryczny Asymetryczne: Poissona, chi kwadrat,, logarytmiczno-normalny, wykładniczy, F-snedecora, trójkątny 39. Na czym polega standaryzacja zmiennej losowej. Po co się przeprowadza tą czynność Standaryzacja , w statystyce doprowadzanie do wzajemnej bezpośredniej porównywalności charakterystyk ilościowych obiektów, zjawisk lub procesów, wyrażonych w różnych jednostkach fizycznych (naturalnych i wartościowych). Standaryzacja odbywa się przez wyrażenie wszystkich porównywanych charakterystyk w jednej, umownie przyjętej, zestandaryzowanej jednostce, czemu służą specjalnie w tym celu opracowane algorytmy. 40. Opisać znane ci kwantyle Kwartyl dolny Q1 jest to wartość, poniŜej ktorej znajduje się 25% uporządkowanych niemalejąco danych statystycznych.
(…)
…: rozkład populacji różni się istotnie od rozkładu normalnego 42. Opisz jakimi funkcja opisuje się zmienna losowa skokowa. Wykonać rysunki i opisać
Funkcja rozkładu prawdopodobieństwa (osie to p oraz x)
Funkcja dystrybuanty 43.Opisz jakimi funkcjami opisuje się zmienne losowe ciągłe. Wykonać rysunki i opisać.
Funkcja gęstości prawdopodobieństwa f(x)
Zaznaczone pole odpowiada wartości dystrybuanty F(xi…
… i jak one się nazywają?
Przy weryfikacji hipotez statystycznych można podjąć poprawną decyzję lub można popełnić jeden z dwóch błędów:
— błąd I rodzaju polegający na odrzuceniu testowanej hipotezy H0 , gdy jest ona prawdziwa;
— błąd II rodzaju polegający na przyjęciu hipotezy H0 , gdy jest ona fałszywa (tzn. prawdziwa jest hipoteza alternatywna H1 ).
Wielkość -wtf????
43. co to są hipotezy nieparametryczne. Podać…
…, która dobrze odzwierciedla całą populację, czyli jej właściwości, jest dobrym modułem
Próba tendencyjna - dane uzyskane z próby tendencyjnej ( nie losowej) są bez wartości dla wnioskowania o populacji. Badania na takiej grupie dają przekłamania w wynikach. ( np. badanie samych prymusów w liceum pod kątem stosunku do szkoły nie będzie prawdziwe dla całej populacji tego liceum)
Dobór próby można podzielić na siedem etapów…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)