Sektory - charakterystyka

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 553
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Sektory - charakterystyka  - strona 1

Fragment notatki:


SEKTOR V Sektor V to ocena względna każdej z cech technicznych ( odpowiada na pytanie „które”?).
Z tej części domu jakości pochodzą informacje o wzajemnych powiązaniach i ważności poszczególnych cech wyrobu. Informacje te uzyskuje się wykorzystując następujący wzór:
∑ W
Gdzie:
Sumowanie dla danej cechy jest stosowane jest dla wszystkich wymagań, z którymi jest ona skorelowana. Wynik liczenia wpisywany jest zarówno w wartości liczbowej, jak i w skali procentowej.
SEKTOR VI Sektor VI tzw. dach domu jakości, wykorzystywany jest do prezentacji wzajemnych korelacji pomiędzy cechami technicznymi. Cechy te nie zawsze są cechami niezależnymi. Zmiana parametrów jednej z cech pociąga często automatyczną zmianę innej cechy- nie zawsze w kierunku korzystnym z punktu widzenia modyfikacji wyrobu. W praktyce oznacza to szukanie kompromisowych wartości odnośnych parametrów. Aby to ustalić, których cech to dotyczy i w jakim stopniu, tworzy to właśnie sektor VI. Wartości przypisywane są w takiej samej skali jak w przypadku części czwartej. Dane z tej części służą podnoszeniu innowacyjności wyrobu.
SEKTOR VII Sektor VII o nazwie wartości pożądane, zawiera wartości liczbowe zakładane dla wyrobu zmodyfikowanego. W tym sektorze podajemy konkretne wartości liczbowe zakładane dla wyrobu zmodyfikowanego z odpowiednimi jednostkami miar lub odwołujemy się do niezbędnych do spełnienia warunków ( certyfikaty,normy, opinie instytucji kwalifikacyjnych). Jeżeli wymagań i cech jest wiele, a ponadto wykazują negatywną korelację wypełnione tego fragmentu domu jakości bywa bardzo trudne i często wymaga wielu kompromisów oraz podejmowania decyzji na najwyższym szczeblu.
SEKTOR VII I Sektor VII to techniczna analiza porównawcza. Są tu wykorzystywane dane z części „pożądane wartości” i służą do porównania założonego poziomu jakości z dotychczas produkowanym, a także z wyrobami konkurencji. Literą „z” zaznaczamy zgodność poziomów, jeżeli dotychczasowe wyroby nie osiągają założonych parametrów wpisujemy „-„, jeśli je przeważają to stawiamy „+”.
SEKTOR IX W sektorze IX znajdują się ewentualne dodatkowe wymagania związane z bezpieczeństwem, ekologią, regulacjami rządowymi czy serwisowaniem wyrobu.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz