Ściany ogniowe oparte o IP Filter

Nasza ocena:

5
Pobrań: 287
Wyświetleń: 1106
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Ściany ogniowe oparte o IP Filter - strona 1 Ściany ogniowe oparte o IP Filter - strona 2 Ściany ogniowe oparte o IP Filter - strona 3

Fragment notatki:

1. Wprowadzenie

IP Filter to fajna, mała paczka ściany ogniowej. Robi prawie wszystko co inne, darmowe (ipfwadm, ipchains, ipfw), ale oprócz tego jest również przenośna między platformami i potrafi parę ciekawych rzeczy których inne nie robią. Dokument ma na celu zebranie wiedzy ze śladowej dokumentacji dostępnej do tej pory dla ipfilter. Co więcej, dokument ten może służyć jako dokumentacja do filtrów pakietów zgodnych na poziomie opcji (w szczególności pf) a jeśli to będzie potrzebne wskaże różnice; jest jednak adresowany do specyficznego języka opisu reguł i ich składni, a także nie pisano go pod kątem konkretnej platformy. Wskazana jest podstawowa znajomość zagadnień filtrowania pakietów, choć z drugiej strony jeśli zbyt dobrze się w tym orientujesz, czytanie tego dokumentu jest prawdopodobnie stratą czasu. By lepiej zrozumieć zagadnienia związane ze ścianami ogniowymi, autorzy polecają lekturę 'Building Internet Firewalls', autorstwa Chapman & Zwicky, wydawnictwa O'Reilly and Associates; oraz 'TCP/IP Illustrated, Volume I', Stevens, Addison-Wesley.

1.1 Oświadczenie

Autorzy tego dokumentu (ani tłumacz!) nie są odpowiedzialni za żadne uszkodzenia wynikłe w wyniku podejmowania akcji bazujących na lekturze tego dokumentu. Dokument ten pomyślano jako wprowadzenie do budowy ścian ogniowych opartych o IP-Filter. Jeśli nie czujesz się dobrze biorąc odpowiedzialność za swoje czyny, powinieneś przestać czytać ten dokument i wynająć wykwalifikowany personel by zainstalował dla ciebie ścianę ogniową.

1.2 Prawa autorskie

Tam gdzie nie napisano inaczej, prawa autorskie dokumentów HOWTO należą do ich autorów. Dokumeny HOWTO mogą być reprodukowane i dystrybuowane w całości lub w części, na każdym nośniku fizycznym lub elektronicznym, tak długo jak informacje o prawach autorskich zostaną dołączone do każdej kopii. Komercyjna redystrybucja jest również zezwolona i pochwalana; jednakże autorzy chcieliby zostać o takim fakcie poinformowani.

Wszystkie tłumaczenia, prace oparte o ten dokument, lub prace zbiorowe zawierające dowolne HOWTO muszą opierać się na tej samej filozofii praw autorskich. To znaczy, nie możesz pisać prac opartych o HOWTO i narzucać jakieś dodatkowe ograniczenia na jego dystrybucję. Mogą się jednak zdarzyć wyjątki od tych reguł - proszę skontaktować się z koordynatorem HOWTO.

W skrócie, chcemy promować informacje przekazywane w tym dokumencie przez tyle dróg ile się da. Jednakże, życzymy sobie zachować prawa autorskie do tego HOWTO, i chcielibyśmy być informowani o jakichkolwiek planach redystrybuowania tego HOWTO.

... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz