Rozmieszczanie pali - wymiarowanie i osiadanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 196
Wyświetleń: 1883
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Rozmieszczanie pali - wymiarowanie i osiadanie - strona 1 Rozmieszczanie pali - wymiarowanie i osiadanie - strona 2

Fragment notatki:

Rozmieszczenie pali pod fundamentami dla obciążeń osiowych i mimośrodowych.
Kształt fundamentów wieńczących głowice pali jest podobny do kształtu fundamentów bezpośrednich, są to: ławy, stopy, ruszty, płyty lub bloki fundamentowe.
Rozmieszczenie pali pod fundamentem zależy od charakteru obciążenia (osiowe czy mimośrodowe).
Przy obciążeniu osiowym i mimośrodowym siłami pionowymi, gdy δmax/ δmin 0,5Nt to pal taki powinien być zagłębiony co najmniej na 1,5 m w warstwie, dla której określono wartość q.
Warunek ten nie dotyczy podłoża skalnego.Przy gruntach uwarstwionych, na przemian niespoistych i spoistych, należy dążyć do tego, aby podstawa pala znajdowała się w warstwie gruntu niespoistego co najmniej 2,5Dp ponad stropem warstwy gruntu spoistego. Jeżeli pod warstwami nośnymi gruntu występują grunty dużej miąższości w stanie miękkoplastycznym lub grunty organiczne, których przekroczenie przez pal jest nieuzasadnione ekonomicznie, między ich stropem a podstawą pala należy pozostawić warstwę o grubości co najmniej 5Dp. W takim przypadku konieczne jest sprawdzenie stanu granicznego

(…)

… pojedynczych słupów stosuje się z reguły co najmniej 3 pale, częściej zaś 4 i więcej. Pod rusztami układ pali jest taki sam jak pod ławami. Pod płytą układ pali jest zwykle równomierny. pale pod płytą mogą być rozstawione w wierzchołkach kwadratów, prostokątów lub trójkątów równobocznych. Ten sam układ pali stosowany jest pod bokami fundamentowymi.
Pod fundamentami obciążonymi siłami pionowymi mimośrodowo…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz