Regulacja polska a wspólnotowa

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 518
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Regulacja polska a wspólnotowa - strona 1

Fragment notatki:

Regulacja polska a wspólnotowa Rożne aspekty transferu w prawie wspólnotowym i polskim - porównanie: podstawa prawna nie jest istotna (w prawie polskim też) tożsamość działalności zakładu - w prawie wspólnotowym ocenia się, że musi być tożsamość działalności i podmiotem przejmującym może być tylko podmiot prowadzący działalność gospodarczą(w Polsce jest to inaczej uregulowane, ale zgodne bo jest to szerzej - każdy podmiot może przejąć i nie ma znaczenia jaki jest profil działalności nowego pracodawcy). nie stosuje się przepisów o transferze w momencie reorganizacji administracyjnej i przenoszenia funkcji między organami ( w Polsce się stosuje szeroko). ochrona pracowników (stosowana w Polsce). jeśli nie ma związków trzeba informować przedstawicieli pracowników(w Polsce niezgodność, nie ma takiego obowiązku)
prawo wspólnotowe nie widzi wyjątków w skutku transferu w stosunku do różnej kategorii osób świadczących pracę (w Polsce ten skutek nie występuje w stosunku do osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych). w prawie wspólnotowym możliwość rozwiązania ma miejsce wtedy kiedy dochodzi do wyraźnego pogorszenia stosunków pracy (w Polsce pracownik ma prawo odstąpić od umowy w trybie uproszczonym)
w prawie wspólnotowym transfer jest przy przejęciu udziału w spółce ( W Polsce nie - wynika to z innej koncepcji - z koncepcji zarządczej w prawie polskim i właścicielskiej w prawie europejskim). ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz