Rachunek zysków i strat-projekt

Nasza ocena:

3
Pobrań: 105
Wyświetleń: 868
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Rachunek zysków i strat-projekt - strona 1 Rachunek zysków i strat-projekt - strona 2 Rachunek zysków i strat-projekt - strona 3

Fragment notatki:

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA WROCŁAW, WYDZIAŁ GÓRNICZY
PROJEKT NR 1 Z PRZEDMIOTU EKONOMIKA, ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE
TEMAT: RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT.
Wykonał:
DANE O EMITENCIE
OPIS DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ EMITENTA.
Działalność gospodarcza UNIBUD S.A. jest skoncentrowana na:
realizacji robót budowlanych w kraju,
eksporcie robót budowlanych,
produkcji i budowie jednorodzinnych domów o konstrukcji drewnianej,
handlu materiałami budowlanymi i artykułami wyposażenia wnętrz
Ponadto Spółka dysponuje własnym transportem ciężarowym oraz ciężkim i średnim sprzętem budowlanym, zapewniającym na rynku lokalnym całkowitą samowystarczalność w tym zakresie. UNIBUD S.A. prowadzi także produkcję pomocniczą w celu obsługi realizowanych budów w produkty ślusarskie i drzewne.
Spółka akcyjna „UNIBUD” jest przedsiębiorstwem ogólnobudowlanym realizującym budownictwo mieszkaniowe oraz obiekty użyteczności publicznej. Spółka realizuje zarówno całe osiedla mieszkaniowe, pojedyncze domy wielorodzinne jak i domy jednorodzinne. Odbiorcami budownictwa mieszkaniowego są spółdzielnie mieszkaniowe, ale również prowadzona jest budowa i sprzedaż mieszkań w ramach inwestycji własnych w systemie developerskim. Specjalnością Spółki w zakresie budownictwa obiektów użyteczności publicznej są szkoły i oddziały banków.
Na terenie kraju Spółka realizuje budownictwo wyłącznie w charakterze generalnego wykonawcy (generalnego realizatora) inwestycji.
UNIBUD S.A. realizuje roboty budowlane na terenie Rosji i Białorusi oraz prowadzi budowy domów o konstrukcji drewnianej na terenie Niemiec. Wysoka ocena Spółki wystawiona przez inwestorów niemieckich przyczyniła się do pozyskania prestiżowych zamówień, takie jak budowa Centrum Kongresowego w Mińsku, modernizacja ambasady byłej NRD w Moskwie, wykończenie siedziby centrali „Sbieregatielnogo Banka” w Moskwie (w ramach podwykonawstwa dla HOCHTIEF z Niemiec), modernizacji kombinatu piekarniczego w Moskwie, zakładu produkcyjnego dla koncernu Coca-Cola Amatil w Mińsku oraz samochodowego przejścia granicznego w obwodzie Kaliningradzkim na trasie Gołdap- Gusiew.


(…)

… dodatkowych kosztów. Mienie to zostało zagospodarowane przez Zarząd Miasta. WNIOSKI:
Znaczny wpływ na sytuację UNIBUD S.A. ma polityka państwa w zakresie ustalenia poziomu stawek podatku od towarów i usług. Aktualnie większość towarów i usług w budownictwie jest opodatkowana stawką 7%. Ewentualne podniesienie podatku od towarów i usług do 22% może spowodować wzrost cen materiałów budowlanych i usług…
… Sp. z o.o. powołane w dniu 24.11.1990 r. wpisana do rejestru handlowego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku Sąd Gospodarczy VIII Wydział Gospodarczy Sekcja Rejestrowa w dniu 27 grudnia 1990 roku pod numerem 667. Zgromadzenie Wspólników w dniu 10 grudnia 1994 r. podjęło uchwałę o przekształceniu Przedsiębiorstwa Budowlanego UNIBUD Sp. z o.o. w spółkę akcyjną.
3. PRZEPISY PRAWNE, NA PODSTAWIE KTÓRYCH DZIAŁA SPÓŁKA
UNIBUD S.A. działa na podstawie:
Kodeksu handlowego,
postanowień Statutu.
4. SĄD REJESTROWY SPÓŁKI
W dniu 31 marca 1995 r. Spółka została wpisana do rejestru handlowego prowadzonego przez Rejonowy Sąd Gospodarczy w Białymstoku VIII Wydział Gospodarczy Sekcja Rejestrowa w dziale B pod nr 1393.
5. HISTORIA SPÓŁKI
Historia firmy sięga 1972 roku, kiedy to w Siemiatyczach utworzono…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz