Pytania na egzamin z elektrotechniki

Nasza ocena:

3
Pobrań: 70
Wyświetleń: 1330
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pytania na egzamin z elektrotechniki - strona 1

Fragment notatki:

Podać zasadę zachowania ładunku. Co to jest elektryzacja? Na czym polega indukcja elektrostatyczna? Zilustrować. Co to jest gęstość prądu? Wzór, jednostki (omówić). Dlaczego jest to takie ważne.
Od czego zależy praca wykonana przy przenoszeniu ładunku próbnego z jednego miejsca do drugiego?
Podać treść prawa Coulomba, wzór wektorowo i skalarnie oraz omówienie - wielkości i ich jednostki. Zilustrować. Wymienić właściwości pól elektrycznych oraz rodzaje elektryzacji. Podać kilka przykładów jej zastosowania w życiu codziennym i technice. Zilustrować.
Co to jest kwantyzacja ładunku? Co to jest układ odosobniony? Na czym polega indukcja elektrostatyczna? Zilustrować. Wyprowadzić wzór na napięcie elektryczne. Od czego zależy jego wartość? Z jaką właściwością pole elektryczne jest ona związana? Zilustrować. Podać wzór na gęstość objętościową ładunku elektrycznego. Omówić go - interpretacja fizyczna. Omówić wielkości i ich jednostki.
Wyprowadzić wzór z założeń fizycznych na pojemność zastępczą szeregowego połączenia kondensatorów. Zilustrować.
Podać definicje prądu elektrycznego i natężenia prądu elektrycznego (wzór, wielkości, jednostki). Na czym polega różnica oboma pojęciami? Podać prawa Ohma i Kirchhoffa i je zilustrować. Wyprowadzić wzór na rezystancję zastępczą szeregowego połączenia rezystorów. Podać założenia fizyczne.
Na czym polega różnica między siłą Ampere'a i siłą Lorentza? Podać wzory i je omówić - wielkości i ich jednostki. Zilustrować.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz