Psychologia, Jacek Kotus

Nasza ocena:

3
Pobrań: 147
Wyświetleń: 1484
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Psychologia, Jacek Kotus - strona 1 Psychologia, Jacek Kotus - strona 2

Fragment notatki:

Psychologia, Jacek Kotus Psychologia jest nauką o ludzkim myśleniu, odczuwaniu i zachowaniu. Rodzaje psychologii: Neuropsychologia Psychologia kliniczna Psychologia społeczna Psychologia komunikacji Psychologia relacji międzyludzkich Cele psychologii Opis: wyjaśnianie i przewidywanie ludzkiego zachowania to badania i budowanie modeli Wykorzystanie wiedzy do wpływu na życie ludzkie, kierowanie, leczenie Psychologia społeczna badanie sposobu w jaki rzeczywista lub wyobrażona obecność innych ludzi wywiera wpływ na ludzkie myślenie, zachowanie i odczuwanie; Wywieranie wpływu: - perswazji bezpośredniej
- perswazji pośredniej
- nieintencjonalnego- nieświadomy
- intencjonalnego- świadomy
4 . Psychologia podróży psychologia w podróży psychologia turystyki psychologia w turystyce
Wykład II, 06.03.2012
Psychologia turystyki bada psychologiczne uwarunkowania aktywności turystycznej, np. motywy, aspiracje i potrzeby;
Procesy psychologiczne towarzyszące aktywności
Skutki uprawiania turystyki
Psychologia w turystyce stosuje pewne zasady Psychologia podróżowania to dyscyplina zajmująca się reakcjami psychologicznymi związanymi z różnymi formami przemieszczania się. Zajmuje się: - zachowaniami w stresie - zachowaniami w trakcie zmęczenia - zachowaniami w trakcie wypadku - zachowaniami w trakcie kontaktów między kulturowych Potrzeby są to wszelkie wymagania organizmu, wrodzone lub nabyte wywołujące poczucie braku czegoś.
Potrzeba to doznanie poczucia niespełnienia.
Potrzeby dzielimy na: - nabyte- wtórne (zdobyte w wyniku pojawienia się bodźca zewnętrzneg ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz