Przygotowania do wzięcia kredytu

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 700
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Przygotowania do wzięcia kredytu - strona 1 Przygotowania do wzięcia kredytu - strona 2 Przygotowania do wzięcia kredytu - strona 3

Fragment notatki:


Przygotowania do wzięcia kredytu
Zaciągnięcie kredytu nie należy do czynności zwykłych, gdyż skutkuje ono powstaniem zobowiązań wobec banku. Dlatego przed podjęciem tej decyzji należy dokonać analizy, czy naprawdę zaciągnięcie kredytu jest teraz niezbędne. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, należy zastanowić się nad wielkością kredytu. W tym momencie należy uwzględnić możliwość pozyskania pieniędzy w inny sposób. Należy teraz sprawdzić, jaki czas kredytowania będzie najlepszy w naszym przypadku, czy będziemy mogli pozwolić sobie na regularne spłaty i w jakiej wysokości nie będą stanowiły one dla nas nadmiernego obciążenia.
Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu, musimy uważnie zapoznać się z ofertami banków. Zebranie informacji w poszczególnych bankach zajmie nam mnóstwo czasu. Następnie trzeba porównać oferty analizując zebrane informacje. Mając do dyspozycji finansowe serwisy kredytowo-lokacyjne możemy zaoszczędzić sporo czasu. Oprócz niezbędnych informacji posiadają one dodatkowe zestawienia porównawcze sporządzone przez specjalistów z branży. Dzięki tym udogodnieniom, niezrozumiałe dla nas różne rodzaje oprocentowania i prowizji możemy ujednolicić i wybrać te najkorzystniejsze dla nas. Do naszej dyspozycji są różnego rodzaju kalkulatory, które wyliczą nam przykładową wysokość rat kredytu w interesującym nas banku.
Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu, musimy pamiętać o kilku istotnych sprawach, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim sprawdźmy na początek ofertę banku, w którym posiadamy ROR. Jeżeli regularnie przelewamy wynagrodzenie na nasz rachunek od co najmniej 6-ciu miesięcy i mamy umowę o pracę na czas nieokreślony, mamy duże szanse na otrzymanie atrakcyjniejszego kredytu, niż w innych bankach. Banki promują z reguły swoich stałych klientów i oferują im udogodnienia. Może to być niższa stopa procentowa, niższa prowizja od przyznania kredytu, krótszy okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku. Pierwszy kredyt o jaki powinniśmy się zapytać to kredyt w rachunku bieżącym. Jest on najkorzystniejszą formą kredytowania, ponieważ z każda wpłatą na ROR, zmniejsza się kwota, od której naliczane są pod koniec każdego miesiąca odsetki. Kredyt w rachunku bieżącym jest ściśle powiązany z naszymi dochodami i banki udzielają go w wysokości wielokrotności naszych dochodów. W zależności od banku jest to od 1 do 7-krotności naszych wpływów na rachunek z tytułu wynagrodzenia.
Wniosek kredytowy
Wniosek kredytowy jest to podstawowy dokument, składany w banku przez osobę ubiegającą się o kredyt. Bank najczęściej ocenia kredytobiorcę przede wszystkim na podstawie wniosku kredytowego i załączonych do niego dokumentów.
Przy wypełnianiu wniosku należy postarać się zrobić to w sposób budzący zaufanie banku. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, którymi powinniśmy się kierować podczas wypełniania wniosku: ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz