Protokół TCP/IP

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 1519
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Protokół TCP/IP - strona 1 Protokół TCP/IP - strona 2

Fragment notatki:

Protokół TCP/IP Konfiguracja sieci TCP/IP jest właściwie niezbędnym elementem, jeżeli chcemy korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, jak np. korzystanie z funkcji dźwiękowych w Netmeeting lub innych programów do telekonferencji (większość wymaga protokołu TCP/IP). Wiele gier sieciowych korzysta z tego protokołu. Jest on standardem w połączeniach między komputerami i lepiej korzystać właśnie z niego, a nie z IPX. Udostępnianie Internetu w sieci lokalnej oczywiście również wymaga konfiguracji TCP/IP. Jest to protokół używany w Internecie, tak, więc jeżeli chcemy korzystać z dowolnej z usług internetowych w naszej sieci, musimy zainstalować TCP/IP dla karty sieciowej.
Aby dodać obsługę TCP/IP:
Otwórz panel sterowania .
Kliknij na zakładkę Dodaj -- Protokoły -- Microsoft -- TCP,/IP (WAŻNE! Jeśli posiadasz także modem lub inne urządzenie sieciowe, adres IP należy ustawić TYLKO dla karty sieciowej) .
Otwórz Właściwości nowo dodanego protokołu, musisz następnie podać adres IP oraz maskę podsieci (opisane poniżej). Klikaj na OK, aż ustawienia zostaną zapamiętane. Zrestartuj komputer.
Uwagi: Uważaj, aby zmieniać Właściwości plików dla protokołu TCP/IP karty sieciowej, a nie Dial-Up, (jeśli posiadasz dostęp do Internetu), żeby uniknąć kłopotów z połączeniem z Twoim dostawcą Internetu. Uważaj, aby nie zdublować adresu IP na różnych komputerach. W jednej sieci (bez routera) powinien być ten sam adres maski podsieci na wszystkich komputerach.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz