Projekt wycieczki Świeradów Zdrój – Liberec – Szklarska Poręba

Nasza ocena:

5
Pobrań: 84
Wyświetleń: 2702
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Projekt wycieczki Świeradów Zdrój – Liberec – Szklarska Poręba - strona 1 Projekt wycieczki Świeradów Zdrój – Liberec – Szklarska Poręba - strona 2 Projekt wycieczki Świeradów Zdrój – Liberec – Szklarska Poręba - strona 3

Fragment notatki:

docx zajmuje 10 stron i zawiera projekt z przedmiotu Turystyka aktywna i kwalifikowana prowadzonego przez dr Piotra Zarzyckiego w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Projekt przedstawiony w notatce dotyczy wycieczki Świeradów Zdrój – Liberec – Szklarska Poręba. Projekt zawiera następujące informacje: program wycieczki, gry i zabawy, wyposażenie uczestników, nieprzewidziane trudności, miejsca docelowe, program minutowy, regulamin, preliminarz, a także źródła zaczerpnięcia informacji.

Notatka pozwoli na uzupełnienie wiadomości z przedmiotu Turystyka aktywna i kwalifikowana. Umożliwi przygotowanie się do zajęć i zaliczenie ćwiczeń.

PODSTAWY TURYSTYKI
“ Wycieczka krajoznawczo-turystyczna”
MIEJSCE DOCELOWE: ŚWIERADÓW ZDRÓJ - LIBEREC - SZKLARSKA PORĘBA
UCZESTNICY: MŁODZIEŻ KL. III GIMNAZJUM NR. 4 W JELENIEJ GÓRZE
Program
Czas trwania: 3dni
Termin imprezy: 18-20 styczeń 2012
Kierunek wycieczki: Świeradów Zdrój - Liberec - Szklarska Poręba
Kierownik wycieczki: Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze
Liczba uczestników wycieczki: 32 osoby (30 uczniów - uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Jeleniej Górze, klasa IIIa, 2 opiekunów) Cele: Celem wycieczki jest poznanie zabytków oraz miejsc w Świeradowie, Libercu, Szklarskiej Porębie. Regeneracja sił fizycznych i psychicznych poprzez zabawy integracyjne jak również rozwój sprawności i wydolności poprzez naukę jazdy na nartach z instruktorem oraz wyjście w góry.
Oczekiwane efekty: Zwiedzając Świeradów Zdrój, Liberec oraz Szklarską Porębę uczniowie poznają ich historię. Udział młodzieży w wycieczce uczy i wychowuje do uprawiania czasu wolnego i turystyki. Sprzyja integracji klasy, uczy odpowiedzialności za siebie i za grupę, sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i podnoszeniu kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej.
Zabawy i gry:
Tik-Tak Rekwizyty: Dwa małe przedmioty, np. czerwona i niebieska kredka Rozpoczynający podaje jeden z przedmiotów na prawo mówiąc: "to jest TIK". Gracz pierwszy pyta: "co?", rozpoczynający powtarza: "TIK". Gracz pierwszy podaje dalej mówiąc: "to jest TIK", gracz drugi pyta pierwszego: "co?" i pierwszy pyta rozpoczynającego: "co?". Za każdym razem pytanie to musi powrócić do rozpoczynającego, a odpowiedź musi po kolei powrócić do osoby trzymającej przedmiot, zanim zostanie podany dalej. Kiedy to zostanie przećwiczone, można zacząć równocześnie posyłać w lewo drugi przedmiot mówiąc: to jest TAK. Należy pozwolić grupie próbować tak długo, aż oba przedmioty powrócą do rozpoczynającego bez przeszkód.
Wędrująca kartka
Każdy z uczestników zabawy integracyjnej pisze na kartce jedno zdanie wymyślonej historii i zagina kartkę tak, aby przykryć to zdanie. Następnie kartka wędruje do osoby siedzącej po prawej stronie (wszystkie równocześnie) . Na kartce, którą dostało się od sąsiada, piszemy znów jedno zdanie, zaginamy ją i podajemy dalej. Kiedy kartki obejdą już całe koło, uczestnicy czytają na głos efekt słownej zabawy.
Gra w mafię
Gracze zajmują miejsca w pomieszczeniu w taki sposób, aby wszyscy się widzieli i słyszeli. Warto wybrać mistrza gry, który nie będzie brał udziału w grze. Gra składa się z rund podzielonych na następujące po sobie w ustalonej kolejności etapy - podział na frakcje i naprzemienne fazy nocy i dnia. Na początku każdej rundy gracze przeprowadzają losowanie dzieląc się na dwie grupy - uczciwi (miasto) oraz mafia. Liczebność frakcji jest sprawą umowną (14-16 graczy 5 mafiosów). Po przeprowadzeniu losowania każdy gracz powinien znać tylko własną przynależność frakcyjną. W noc

(…)

…:00 śniadanie w Ośrodku wypoczynkowym „Beatka” (Dżem w miseczkach, mleko, płatki kukurydziane, kakao, kawa zbożowa, herbata, bułki, masło, szynka , ser żółty)
9:00 - 10:30 przejazd autokarem ze Świeradowa Zdrój do Liberca (37,7 km)
Szacowany czas przejazdu: 68min
11:00 - 14:00 nauka jazdy na nartach na Bucharce z instruktorem - łagodny stok dla początkujących
14:00 - 15:00 obiad w restauracji „Domom…
… (37,7 km)
Szacowany czas przejazdu: 68 min
19:00 - 21:00 kolacja w Ośrodku Wypoczynkowym „Beatka” (bułki, masło, kakao, szynka, ser żółty, pomidory, dżem, herbata, kiełbasa na ciepło.)
21:00 - 22:00 czas na indywidualny wypoczynek w miejscu zakwaterowania
22:00 - 7:30 nocny odpoczynek
DZIEŃ III, 20 styczeń 2012r Piątek
7:30 - pobudka
8:00 - 9:00 śniadanie w Ośrodku Wypoczynkowym „Beatka” (Dżem, mleko, płatki kukurydziane, kakao, kawa zbożowa, herbata, bułki, masło, szynka , ser żółty)
9:00 - 9:30 przejazd autokarem ze Świeradowa Zdrój do Szklarskiej Poręby (20km)
Szacowany czas przejazdu: 30min
10:00 - 14:00 wyjście w góry (9,5km) Szacowany czas przejścia : 200min (co 60min przerwa 10min na odpoczynek i posiłek)
14:00 - 15:00 obiad w „Karczmie Karkonoskiej” (Rosół z Makaronem, Naleśniki z serem…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz