Produkty turystyki miejskiej i kulturowej- wykład 4

Nasza ocena:

5
Pobrań: 343
Wyświetleń: 1050
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Produkty turystyki miejskiej i kulturowej- wykład 4 - strona 1 Produkty turystyki miejskiej i kulturowej- wykład 4 - strona 2 Produkty turystyki miejskiej i kulturowej- wykład 4 - strona 3

Fragment notatki:

Produkty turystyki miejskiej i kulturowej dr Małgorzata Czornik
Wykład 4
Formy turystyki miejskiej
Formy turystyki miejskiej:
zakupowa, biznesowa, tranzytowa,
kulturowa, rozrywkowa, związana z wydarzeniami, biznesowa,
odwiedziny u krewnych, podróże służbowe, podróże w celach konferencyjnych, turystyka religijna, turystyka kulturowa, podróże związane z edukacją, turystyka wydarzeń i zakupowa.
Turystyka handlowa -  Jak sama nazwa wskazuje, turystyka tego rodzaju charakteryzuje się wypoczynkiem ora rekreacją podczas robienia zakupów lub korzystania z ofert miejscowych sprzedawców. Ten rodzaj turystyki dedykowany jest ludziom, którzy po prostu lubią spędzać czas robiąc zakupy oraz chodząc po straganach i szukając niebywałych okazji. To również wspaniały rodzaj rekreacji i wypoczynku dla kolekcjonerów.
Turystyka gastronomiczna (kulinarna) - Turystyka kulinarna polega na podróżowaniu po różnych regionach oraz zakątkach świata i degustowaniu potraw charakterystycznych dla danego kraju oraz państwa.
Turystyka rozrywkowa - Głównym celem tego typu spędzania wolnego czasu jest rozrywka, która definiujemy jako szukanie wrażeń, które są związane często ze wzrostem adrenaliny w naszych organizmach. Temu typowi turystyki poddaje się młodzież. Nie jest to rozwiązanie najtańsze, ale odpowiednia ekipa i zgranie pozwalają unikać dodatkowych i niepotrzebnych kosztów.
Turystyka kongresowa - W ramach tej formy turystyki organizowane są różne konferencje, zjazdy, seminaria. Popularne są wśród naukowców, członków organizacji społecznych, gospodarczych, sportowych i społecznych. Wyjazdy nie są długie, zazwyczaj kilkudniowe. Turystyka kongresowa wymaga specjalnej infrastruktury turystycznej. Jej uczestnicy zwykle oczekują usług i produktów najwyższej jakości. Wyjazdy najczęściej organizowane są do atrakcyjnych turystycznie miast, w których nie brakuje walorów kulturowych i przyrodniczych.
Turystyka kulturalna - dziedzina turystyki skierowana na odwiedzanie i poznawanie miejsc związanych z kulturą w jej rozmaitych aspektach. Obiekt zainteresowania tej turystyki stanowią zarówno wytwory kultury w przeszłości, jak i współczesne. W jej skład integralnie wchodzi więc również wszelkiego rodzaju turystyka historyczna. Nie należy zaś krajoznawstwo.
Turystyka sportowa - we współczesnym świecie coraz większe znaczenie, nie tylko społeczne i kulturowe, ale i ekonomiczne, ma sport i czynny wypoczynek. Daje się to zauważyć również w odniesieniu do turystyki miejskiej, gdyż miasta są nie tylko miejscami, w których odbywają się duże imprezy sportowe (np. igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w różnych konkurencjach sportowych, itp.), ale część
z nich jest również chętnie odwiedzana przez osoby uprawiające sport amatorsko

(…)

… się to zauważyć również w odniesieniu do turystyki miejskiej, gdyż miasta są nie tylko miejscami, w których odbywają się duże imprezy sportowe (np. igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w różnych konkurencjach sportowych, itp.), ale część
z nich jest również chętnie odwiedzana przez osoby uprawiające sport amatorsko (np. ośrodki sportów zimowych czy sportów wodnych).
Dzielnice turystyczne miast:
Konsekwencją…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz