Poziom i warunki życia

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 1190
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Poziom i warunki życia - strona 1

Fragment notatki:

Dotychczasowe zainteresowania badawcze problematyki związanej z poziomem i warunkami życia koncentrowały się na trzech grupach zagadnień: Zagadnienia teoretyczne związane z uściśleniem i systematyzacją pojęć.
Zagadnienia metod pomiaru zjawiska i opracowanie systemów wskaźników i warunków życia.
Badania empiryczne poziomu i warunków życia w różnych skalach przestrzennych - lokalnej, regionalnej, krajowej, międzynarodowej, np. na tle państw UE, a także w układzie miasto-wieś.
W literaturze geograficznej, socjologicznej i ekonomicznej zajmującej się problemami egzystencji człowieka występuje różnorodność pojęć o zbliżonym znaczeniu. Stosuje się m.in. takie terminy jak: Warunki bytu
Poziom życia
Na gruncie geografii społecznej najczęściej stosowanym jest termin poziom życia , który rozumie się zazwyczaj jako aktualny stan zaspokojenia potrzeb człowieka.
Znajdujący się również w szerokim użyciu termin warunki życia odnosi się zwykle do potencjalnych możliwości zaspokajania tych potrzeb.
Pojęcie jakość życia oznacza stopień satysfakcji (zadowolenia) człowieka z całokształtu swej egzystencji. Ocena subiektywna i obiektywna poziomu i warunków życia.
Poziom i warunki życia  stan i możliwości zaspokajania potrzeb
Jakość życia  ocena subiektywna i obiektywna poziomu i warunków życia Poziom życia - stanowi osiągnięcie rzeczywistego stanu zaspokajania potrzeb człowieka. Warunki życia - to obiektywnie istniejące możliwości zaspokajania potrzeb człowieka wynikające z otoczenia w którym człowiek żyje i działa. ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz