Pojęcie i rodzaje dokumentu w prawie karnym procesowym-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 483
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pojęcie i rodzaje dokumentu w prawie karnym procesowym-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Przedstaw pojęcie i rodzaje dokumentu w prawie karnym procesowym. Dokumentem w rozumieniu prawa procesowego jest w istocie jedynie każde stwierdzenie pismem ręcznym, maszynowym lub drukiem okoliczności istotnej dla postępowania. Dokument zawiera w sobie akt woli wystawcy. Dla postępowania istotna może być zarówno jego zawartość intelektualna jak i postać zewnętrzna.
Rodzaje dokumentu w prawie karnym procesowym : -z punktu widzenia wystawcy dokumentu: dokumenty urzędowe (np. świadectwa szkolne, zaświadczenia lekarskie), prywatne (np. umowy ,kwity), podpisane przez autora ( oficjalne zawiadomienie o przestępstwie ) anonimowe (np. zawiadomienie o przestępstwie przesłane Policji anonimowo przez nieznaną osobę) -z punktu widzenia odległości od faktu, o którym dokument świadczy wyróżnia się : oryginały oraz dowody pochodne czyli odpisy ,kopie
- z punktu widzenia miejsca powstania dokumentu i cel jego powstania można mówić o dokumentach procesowych czyli powstałych w postępowaniu lub dla tego postępowania( opinie biegłych , wywiad środowiskowy) oraz o dokumentach pozaprocesowych (oświadczenia, publikacje, listy ,notatki prywatne)
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz