Podstawy warsztatu dziennikarskiego- leady do informacji prasowej

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 784
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Podstawy warsztatu dziennikarskiego- leady do informacji prasowej - strona 1

Fragment notatki:

Do świąt będziemy mieli papieża
Lead streszczający
We wtorek Frederico Lombardi po nierozstrzygniętym głosowaniu zaprzeczył spekulacjom na temat kto i kiedy zostanie wybrany na papieża. Ponadto opowiedział o procedurze głosowania zapewniając, że wybór nie będzie trwał długo.
Lead pojedynczy
Frederico Lombardi zapewnia, że nowy papież niedługo zostanie wybrany, chociaż dokładna data nie jest nikomu znana.
Lead cytat
- Do świąt będziemy mieli papieża- zapewnił na dzisiejszej konferencji prasowej Frederico Lombardi, rzecznik prasowy Watykanu.
(wtedy zmiana tytułu na „Wkrótce poznamy nowego papieża”)
Lead pytający
- Kiedy dokładnie poznamy nowego papieża? Na to pytanie na dzisiejszej konferencji prasowej w Sale Stampa starał się odpowiedzieć Frederico Lombardi.
Lead opisowy
Ponownie pojawił się czarny dym w Watykanie po porannym głosowaniu. Wciąż nie wiadomo kto i kiedy zostanie papieżem. Pojawiają się spekulacje na temat faworytów. Zniecierpliwieni dziennikarze czekają na konkretne informacje od rzecznika prasowego Watykanu, Friderica Lombardiego.
Drugiego dnia konklawe rzecznik prasowy Rzymu Frederico Lombardi poinformował dziennikarzy o kolejnym nierozstrzygniętym głosowaniu.
Około godziny 16:00 kardynałowie ponownie zbiorą się w Kaplicy Sykstyńskiej . Jeśli i tym razem papież nie zostanie wybrany, po raz kolejny pojawi się czarny dym.
- Do świąt będziemy mieli papieża- zapewnia jednak Lombardi.
Obecne przepisy nakazują, aby po trzech dniach głosowania nastąpił jeden dzień przerwy. Jeśli jednak w ciągu 34 nie zostanie wskazany następna Benedykta XVI, wówczas kardynałowie będą wybierać go spośród dwóch kardynałów z najwyższą liczbą głosów.
Lombardi zaprzeczył informacjom dotyczących spekulacji na temat faworytów w głosowaniach. . Podobne stanowisko zajął w sprawie przecieków z Watykanu zaznaczając, że podanie poufnych danych grozi ekskomuniką. Jednocześnie jednak nie potwierdził ani nie zaprzeczył nieoficjalnym doniesieniom o przygotowaniu za pięć dni mszy inauguracyjnej przyszłego papieża.
- Nikt nie może powiedzieć, ile dokładnie będzie trwało konklawe- zaznaczył rzecznik prasowy Watykanu.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz