Podstawy warsztatu dziennikarskiego- informacja prasowa z konferencji na zaliczenie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 700
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Podstawy warsztatu dziennikarskiego- informacja prasowa z konferencji na zaliczenie - strona 1 Podstawy warsztatu dziennikarskiego- informacja prasowa z konferencji na zaliczenie - strona 2

Fragment notatki:

Dzieciństwo przed komputerem
- Ulubionym zwierzątkiem dzieci została mysz komputerowa- powiedział Piotr Łuczuk podczas dzisiejszej konferencji Dziecko w mediach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Prelegenci poruszyli również problem bezpieczeństwa w sieci i pedofilii.
Pornografia, brutalne gry komputerowe i osłabienie więzi społecznych to niektóre z cyberzagrożeń czyhających na dzieci, które wymienił Piotr Łuczuk podczas dyskusji o mediach społecznościowych.
- Przed treściami niedozwolonymi chronią systemy bezpieczeństwa, np. Microsoftu. Jednak zbytnia wiara w ich możliwości może być zwodnicza. Rodzice powinni przede wszystkim rozmawiać z dziećmi- dodał.
Do podobnych wniosków doszła inna prelegentka, Magdalena Jankowska. Jednocześnie starała się udowodnić, że cyberprzestrzeń może być dla dziecka bezpieczna.
- Sama jestem matką i wiem, jak ważna jest rozmowa. Nie można całkowicie odseparować najmłodszych od internetu, ale można zmniejszyć zagrożenie cyberprzemocy do minimum poprzez dialog- powiedziała.
Dr Monika Przybysz zwróciła uwagę na konieczność organizowania kampanii społecznych, by uświadomić dzieciom zagrożenia w sieci. Jej zdaniem w edukowaniu mogą pomóc strony internetowe typu necio.pl. Rzecznik praw dziecka Marek Michalak wymienił także wprowadzenie edukacji medialnej do szkół oraz odpowiednie szkolenia nauczycieli.
Problemem pedofilii zajął się natomiast rzecznik episkopatu Polski, ks. Józef Kloch. - W mediach przekaz „zero tolerancji dla pedofilii, pełna ochrona dla pokrzywdzonych i ich rodzin” został zmieniony na „zero tolerancji dla pedofilii, ale Kościół nie chce płacić odszkodowań”- zauważył.
Jego zdaniem szczególne koncentrowanie się na księżach może być odbierane jako manipulacja. Izabela Sobierajska, dr. hab. Joanna Truszkowska i dr hab. Grzegorz Łęcicki przedstawili także obraz dziecka z punktu widzenia pedagogiki, kultury oraz problemów moralnych. Konferencja była trzecią edycją cyklu Warszawskie Dni Medialne, organizowaną przez Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz