Podstawy logistyki-pytania na kolokwium

Nasza ocena:

3
Pobrań: 126
Wyświetleń: 1813
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Podstawy logistyki-pytania na kolokwium - strona 1 Podstawy logistyki-pytania na kolokwium - strona 2

Fragment notatki:

Pytania na kolokwium - semestr letni 2012/2013
Grupa C 1. Jakie decyzje logistyczne należy podjąć wobec produktu zakwalifikowanego do grupy AZ ? 2. Na jakiej podstawie dobiera sie wiarygodne metody prognozowania popytu? Na podstawie danych, oblicz popyt metodą Browna (alfa = 0,5) 3. Co to znaczy "preferowany dostawca"?
Grupa B 1. W jakim celu przeprowadzana jest klasyfikacja ABC/XYZ, na czym polega i jakie znasz kryteria klasyfikacji. 2. W jaki sposób i w jakim celu identyfikujemy profil popytu. Podaj przykłady najczęściej spotykanych profili popytu w obszarze logistyki. 3. Zadanie do opisania. Jest pogotowie ratunkowe, podana jest tabela z danymi i trzeba wybrać jakie prognozowanie byśmy wybrali dla takiego przypadku.
Grupa B
1. Czy uważasz ze jest ważna ocena i odpowiedni wybór dostawców dla przedsiębiorstwa i dlaczego
2. Czy prognozę średniej ruchomej i modelu Browna można stosować dla prognoz długoterminowych, wyliczyć średni błąd prognozy, powiedzieć czy niedoszacowany czy przeszacowany jest popyt
3. Omów model EOQ
Grupa A 1.Jakie decyzje logistyczne należy podjąć wobec produktu zakwalifikowanego do grupy AX ? 2.Jakie znasz metody prognozowania popytu? podaj zastosowanie i do tego zadanko w tabelce mieliście popyt dla kilku miesięcy i trzeba było wyliczyć dla pewnego okresu średnią ruchoma 3.Wymień znane Ci metody wyboru i oceny dostawców, opisz jedną metodę wybraną
Grupa A 1. Jakie decyzje logistyczne należy podjąć wobec produktu zakwalifikowanego do grupy CX ? 2. Jakie znasz metody prognozowania popytu ? Podaj zastosowania. (była dalsza cześć zadania - niech ktoś dopiszę, kto pamięta) 3. Jak się określa zapas bezpieczeństwa ?
Grupa A z 17, w 3 pytaniu był jeszcze podany popyt rzeczywisty i dwa modele prognozy popytu i trzeba było porównać i napisać który lepszy i dlaczego.
Grupa C
17.05: 1)Było podanych 3 dostawców i 3 kryteria. Było trzeba przeprowadzić ocenę dostawców i napisać czy firma powinna zdecydować się tylko na jednego dostawce-uzasadnić.
2)Wyjaśnij pojęcie obsługi poziomu klienta. Jakie znasz inne parametry/wskaźniki logistyczne pozwalające na ocenę wykorzystywanej polityki sterowania dostawami i zapasami w przedsiębiorstwie.
3)Jakie znasz metody zarządzania zapasami i dostawami. Wyjaśnij, którą metodę zastosowałbyś w przypadku branży spożywczej.
Pytania na kolokwium - semestr zimowy 2011/2012
1. W jakim celu przeprowadzana jest klasyfikacja ABC/XYZ, na czym polega i jakie
znasz kryteria klasyfikacji.
2. Jakie decyzje logistyczne należy podejmować wiedząc, że produkt został


(…)

…. Zdefiniuj pojęcie poziomu obsługi klienta. Jakie znasz inne parametry/wskaźniki
logistyczne pozwalające na ocenę wykorzystywanej polityki sterowania dostawami i
zapasami w przedsiębiorstwie.
9. Omów zagadnienie kosztów zapasów. Wyznacz poziom zapasów dla podanego
przypadku (dane do zadania podane na kolokwium).
10. Omów zasady funkcjonowania systemu produkcji według koncepcji Kanban. Dla
podanego przypadku…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz