Podmioty leasingu - klasyfikacja

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 784
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Podmioty leasingu - klasyfikacja - strona 1

Fragment notatki:

odmioty leasingu: leasingodawca (finansujący - dawca)
leasingobiorca (korzystający - biorca)
poręczyciel
towarzystwo ubezpieczeniowe
Przedmiot umowy leasingu: obiekty konsumpcyjne obiekty inwestycyjne nieruchomości, prawa majątkowe Leasingo dawca (finansujący), to właściciel przedmiotu, który daje ten przedmiot w odpłatne użytkowanie drugiej osobie na określony czas i na określonych warunkach. Najczęściej jest to wyspecjalizowana firma zajmująca się świadczeniem usług leasingu. Forma prawna leasingodawcy może być dowolna.
Leasingobiorca (korzystający), to osoba korzystająca z przedmiotu leasingu na warunkach określonych w umowie. Najczęściej jest to przedsiębiorca, rzadziej ze względu na niekorzystne przepisy podatkowe, osoba fizyczna. Poręczyciel, to podmiot, którym nie jest leasingodawca a który dostarcza dodatkowego zabezpieczenia. Poręczycielem może być: - dobrze prosperująca firma, - wiarygodna osoba fizyczna (wypłacalna)
Towarzystwo ubezpieczeniowe ubezpiecza przedmiot leasingu. Najczęściej, jako właściciel, o wyborze ubezpieczenia decyduje leasingodawca. Przedmiotem umowy leasingu, może być każda rzecz ruchoma lub nieruchoma, służąca działalności gospodarczej dobro o charakterze inwestycyjnym, zwane środkiem trwałym.
W szczególności przedmiotem leasingu może być:
sprzęt biurowy, środki transportu kołowego inne maszyny, np. budowlane, statki i samoloty, nieruchomości ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz