Planowanie celów - omówienie.

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 665
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Planowanie celów  - omówienie. - strona 1 Planowanie celów  - omówienie. - strona 2 Planowanie celów  - omówienie. - strona 3

Fragment notatki:

. PLANOWANIE CELÓW I ZADAŃ DLA URZĘDÓW PRACY Podstawową procedurą, niezbędną dla każdej organizacji jest planowanie. Zawsze jest bowiem tak, że decyzję o podjęciu jakiegoś działania od rezultatu tego działania oddziela dystans czasu, często długi, wielomiesięczny lub wieloletni. Planowanie jest konieczne dlatego by świadomie powiązać przyszłe efekty z dzisiejszymi działaniami. By efekty te były użyteczne, system planowania, oceny i budżetowania musi opierać się na odpowiednio dobranych wskaźnikach efektywności. Stanowią one podstawowy instrument służący monitorowaniu skuteczności wdrażanych programów. Bez wskaźnika określającego koszt ponownego zatrudnienia nie jest możliwe powiązanie dzisiejszych działań i wydatków z oczekiwanymi efektami.
Dla potrzeb planowania strategicznego dla każdego urzędu pracy konieczne jest stworzenie „Karty Celów”. Karta ta winna deklarować klientom urzędu i jego pracownikom, jaki poziom usług kierownictwo urzędu chce osiągnąć. KARTA CELÓW DO OSIĄGNIĘCIA DLA POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W BIAŁEJ PODLASKIEJ W RAMACH POŚREDNICTWA PRACY Urząd pracy zwiększy liczbę współpracujących z nimi pracodawców o 20% .
Pozyskanie 800 ogółem ofert pracy nie subsydiowanej, w tym dla absolwentów 80 .
Pośrednicy pracy przeprowadzą 1800 wizyt u pracodawców oraz pozyskają 600 ofert pracy nie subsydiowanej w wyniku tych wizyt.
Realizacja 70% ofert pracy w czasie nie dłuższym niż 5 dni i nie więcej niż 1% ofert pracy niezrealizowanych w czasie dłuższym niż 30 dni.
W RAMACH PROGRAMÓW RYNKU PRACY FINANSOWANYCH Z FUNDUSZU PRACY Urząd pracy zapewni objęciem programami subsydiowanej pracy ogółem 1418 osób bezrobotnych, z tego:
Pracami interwencyjnymi: 568 osób
Robotami publicznymi: 111 osób
Pożyczkami dla bezrobotnych: 68 osób
Refundacja wynagrodzenia absolwentów: 451 osób
Staże absolwenckie: 219 osób
Efektem działań Urzędu Pracy będzie zatrudnienie po zakończeniu uczestnictwa w programach subsydiowanej pracy ogółem 937 osób bezrobotnych, w tym:
Po pracach interwencyjnych: 454 osób
Po robotach publicznych: 33 osób
Refundacji wynagrodzenia absolwenckiego: 360 osób
Stażach absolwenckich: 90 osób
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz