Opracowanie pytań - elektronika

Nasza ocena:

3
Pobrań: 224
Wyświetleń: 1407
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Opracowanie pytań - elektronika - strona 1 Opracowanie pytań - elektronika - strona 2

Fragment notatki:


1.Podaj parametry stanów logicznych w technice TTL. U we U wy H 2-4,75 V
2,4-3,8 V
L 0-0,8 V
0,1-0,4V
Zabr. 0,8-2 V
0,4-2,4V
I we I wy H 0,04 mA
0,4 mA
L 1,6 mA
16 mA
2.Charakterystyka przejściowa bramki NAND w technice TTL wraz z punktami szcz ególnymi. Punkt X- odpowiada napięciu wejściowemu ok. 0,65 V. Napięcie na bazie tranzystora jest wtedy równe ok.1,3 V, co oznacza zapoczątkowanie przewodzenia tranzystora T2 wskutek oddziaływania napięcia wejściowego przez przewodzące złącze emiter-baza tranzystora T1 i przepływ prądu kolektora. Punkt Z -wyznacza wartość napięcia, przy którym zaczyna przewodzić złącze emiter-baza tranzystora T3,pod wpływem przyrostu napięcia na oporniku R3.
3. Podaj parametry bramki w standardowej technice T TL .
-Czas propagacji T ptyp =10 [ns]
-Moc strat na bramkę P typ =10 [mW]
-Współczynnik dobroci D typ =t ptyp *P typ =100 [pJ]
-Maksymalna częstotliwość pracy (f max ) typ =25 [MHz]
-Prąd wyjściowy I OHmax =0,4 [mA]
-Prąd wyjściowy I OLmax =16 [mA]
-Prąd wejściowy I IL max =1,6 [mA]
-Obciążalność N =10
4.Modulacja amplitudy AM. Modulacja amplitudy ( AM z ang. A mplitude M odulation ), to jedna z trzech podstawowych rodzajów modulacji . Polega na zakodowaniu sygnału informacyjnego ( szerokopasmowego o małej częstotliwości) w chwilowych zmianach amplitudy sygnału nośnego (inaczej nazywanej falą nośną ). Uzyskany w wyniku sygnał zmodulowany jest sygnałem wąskopasmowym , który się nadaje np. do transmisji drogą radiową.
5. Modulacja FM FM(ang. Frequency Modulation ) - modulacja częstotliwości , czyli kodowanie informacji w fali nośnej przez zmiany jej chwilowej częstotliwości , w zależności od sygnału wejściowego. Częstotliwość sygnału nośnego o częstotliwości f n zmienia się w zakresie od f n − Δ f do f n + Δ f . Δ f jest nazywane dewiacją częstotliwości , natomiast stosunek wskaźnikiem dewiacji częstotliwości lub współczynnikiem modulacji częstotliwości .
6. Modulacja PM Jest to kodowanie informacji w fali nośnej przez zmianę jej chwilowej fazy , w zależności od sygnału wejściowego.
7. Wymień zalety i wady wykorzystania wspomagania komputerowego (na przykładzie programu Tina) jako narzędzia do symulacji układów cyfrowych. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz