Opis techniczny

Nasza ocena:

5
Pobrań: 63
Wyświetleń: 1582
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Opis techniczny - strona 1 Opis techniczny - strona 2

Fragment notatki:


Dane ogólne.
Budynek jest przeznaczony do zamieszkania wielorodzinnego.
Powierzchnia zabudowy wynosi 186 m 2 .
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 570 m 2 .
Wyjście budynku jest skierowane w stronę północna, wyjście jest skierowane naprzeciw ulicy.
Jest to budynek murowany o zabudowie wielorodzinnej.
Jest to szereg skraju
Jest to budynek 4 kondygnacyjny z piwnicą
Ściany konstrukcyjne są wykonane z bloczka „Silka”, natomiast ściany działowe są wykonane z cegły dziurawki. Budynek jest wykonany w technologii murowanej. O układzie podłużnym.
Dane szczegółowe. Grunt pod budynkiem to piach gruby.
Poziom wody gruntowej jest 14cm powyżej poziomu posadzek w piwnicy.
Fundamenty są wykonane z betonu i posadowione są 321 cm poniżej poziomu posadzki na parterze i poniżej 174,5 cm poniżej poziomu gruntu. Ława fundamentowa ma wysokość 45 cm i szerokość 88 cm.
Ściany piwnic zostały uszczelnione przed wilgocią styropianem o grubości 5cm i folią drenażową Ściany zewnętrzne piwnic są wykonane z betonu. Ściany nośne mają grubość 24cm a ściany samonośne i usztywniające 18cm. Ściany na zewnętrzne na parterze i piętrach są wykonane z bloczku „silka” ściana usztywniająca ma grubość 18cm a ściany nośne na I i II kondygnacji mają grubość 24cm a na III i IV mają grubość 18 cm. Ściany osłonowe mają grubość 18 cm na wszystkich kondygnacjach
Ściany działowe są wykonane z cegły dziurawki. Większość ścian ma grubość 6,5 cm a w przypadku grubszych ścian 12cm.
Strop nad piwnicą jest typu Kleina i wykonany jest z cegły pełnej i dwuteowników stalowych. Strop nad parterem jest typu ackermana i wykonany jest z pustaka ackermana o wysokości 15cm. Strop na II kondygnacji jest typu filigran. Strop na III i IV kondygnacji jest typu styrodom.
Konstrukcja dachu jest płatwiowo-kleszczowa. Krokwie mają wymiary 75mm x 160mm. Płatew ma wymiary 150mm x 150mm. Kleszcze mają wymiary 38mm x 140mm. Dach jest pokryty dachówką betonową. Dach ma spadek 40%.
Schody są wykonane w konstrukcji policzkowej z widoczną belką policznkową i wykonane są z żelbetu. Stopnie wykończone będą betonem odpornym na ścieranie.
W kuchniach, łazienkach i WC jest położona terakota. W innych pomieszczeniach jest klepka. Nadproża nad oknami oraz drzwiami są prefabrykowane.
Okna są zespolone a drzwi płytowe.
Wyniki zewnętrzne są akrylowe. A wewnątrz gipsowe maszynowe.
Gzymsy są żelbetonowe wylewane.
Wyposażenie budynku.
Ogrzewanie centralne jest zasilane z elektrociepłowni.
Kuchnia, łazienka i WC jest wentylowane grawitacyjnie.
Instalacja wodno kanalizacyjna doprowadzona do kuchni, WC i łazienki. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz