To tylko jedna z 3 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Projekt architektoniczno - budowlany budynku mieszkalnego czterokondygnacyjnego Spis treści Dane ogólne …………………………………………………………………………..3 Dane szczegółowe ………………………………………………………………….3 Wyposażenie budynku……………………………………………………………..4 Wykaz literatury………………………………..…………………………………….4 Wykaz załączników i rysunków…………………………………………………4 Dane ogólne Projektowany budynek usytuowany jest frontową ścianą na południe, znajduje się przy ulicy Elektoralnej w Warszawie( zabudowa szeregowa, segment skrajny) posiada cztery kondygnacje mieszkalne i piwnicę. Budynek ma podłużny układ konstrukcyjny, a materiałem konstrukcyjnym jest beton komórkowy. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 763,44 m 2 , powierzchnia zabudowy - 213,47 m 2 , a kubatura 2465 m 3 . Dane szczegółowe Rodzaj gruntu. glina. Poziom wody gruntowej + 15,0 cm ponad poziomem posadzki, więc zastosowano izolację przeciwwilgociową ścian piwnic typu średniego. Ławy fundamentowe - betonowe, położone na głębokości 157,5 cm, o wymiarach 90 cm szerokości i 30 cm wysokości. Izolacja pionowa i pozioma. Izolację termiczną ścian zewnętrznych stanowi styropian grubości 12 cm.. W piwnicy znajduje się 8 cm warstwa styropianu w podłodze oraz tej samej grubości na stropie. Izolację termiczną w postaci styropianu grubości 15 cm zastosowano na poddaszu na przegrodzie poziomej, natomiast przegrody pionowe mają ocieplenie w postaci styropianu grubości 12 cm. Izolację akustyczną grubości 4 cm zastosowano w podłodze 3 i 4 oraz 3,5 cm w podłodze 2 kondygnacji mieszkalnej, natomiast w podłodze pierwszej kondygnacji mieszkalnej zastosowano płytę OSB. Izolacja przeciwwilgociowa. Przykrywa fundamenty oraz znajdującą się na równym poziomie z fundamentem warstwę chudego betonu. Izolacja przeciwwilgociowa została rozłożona również na zewnętrznych ścianach piwnicy do wysokości okien oraz na parapetach pod oknami. Ściany zewnętrzne. Ściany konstrukcyjne wykonane z betonu komórkowego o grubości 24 cm na czwartej kondygnacji, 37cm na kondygnacji: drugiej i trzeciej oraz 49 cm na kondygnacji pierwszej. Ściany konstrukcyjne piwnicy wykonane z cegły i mają grubość 51 cm. Ściany niekonstrukcyjne na kondygnacjach mieszkalnych wykonane są z betonu komórkowego grubości 24 cm, 37cm , 49cm na konkretnych kondygnacjach. natomiast w piwnicy z cegły i mają grubość 38 cm.
(…)
… boczne. Ciepła woda do celów użytkowych, z własnego urządzenia grzewczego, tj. piecyka zamontowanego w każdym mieszkaniu.
Wentylacja grawitacyjna w kuchni (spalinowa do piecyka gazowego), w łazience i WC oraz w piwnicy w pralni.
Instalacje. Instalacja gazowa, elektryczna, wodociągowa, odgromowa, kanalizacja.
Oświetlenie naturalne. Stosunek powierzchni otworów okiennych do powierzchni podłogi w pokojach kondygnacji mieszkalnych jest nie mniejszy niż 1:8.
W piwnicy znajduje się 8 komórek lokatorskich o powierzchni od 5,2 m2 do 7,6 m2, wózkarnia, pralnia (suszarnia) oraz pomieszczenie gospodarcze (zaplecze). W piwnicy znajduje się przejście do sąsiedniego budynku.
Wykaz literatury
- Żenczykowski W. „Budownictwo ogólne”
- Sieczkowski J. „Ustroje budowlane”
Wykaz załączników i rysunków
Temat pracy projektowej
Szkic odręczny przekroju poziomego ostatniej kondygnacji
Rys. nr 1 Rzut poziomy poddasza z więźbą dachową; skala 1:50
Rys. nr 2 Rzut poziomy najwyższej kondygnacji mieszkalnej; skala 1:50
Rys. nr 3 Rzut poziomy parteru; skala 1:50
Rys. nr 4 Rzut poziomy piwnic; skala 1:50
Rys. nr 5 Przekrój poprzeczny przez klatkę schodową; skala 1:50 3
…
…, nad pierwszą kondygnacją mieszkalną strop Akermana z pustakami o wysokości 18 cm, nad drugą kondygnacją mieszkalną pustak STYRODOM o wysokości 22,5 cm, na trzecią kondygnacją mieszkalną strop Fert 45 z pustakami o wysokości 26 cm, natomiast nad czwartą kondygnacją mieszkalną - strop Akermana o grubości 21 cm. Wysokości kondygnacji w piwnicy wynoszą 259 cm, natomiast pozostałych kondygnacji 292 cm.
Dach…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)