Ogólne zasady kredytowania, umowa kredytowa - Pożyczka

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 1197
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Ogólne zasady kredytowania, umowa kredytowa - Pożyczka - strona 1

Fragment notatki:

Ogólne zasady kredytowania, umowa kredytowa Kredyty należą do podstawowych aktywów banku. Są głównym źródłem uzyskiwanych zysków.
Kredyt - operacja udzielenia kredytu polega na postawieniu przez bank do dyspozycji kredytobiorcy środków pieniężnych, który zobowiązany jest zwrócić je z odsetkami i to w umownym terminie. Ogólne zasady udzielania kredytu określone są w prawie bankowym, natomiast szczegółowe procedury w regulaminach kredytowych.
Pożyczka - jest instytucją prawa cywilnego. Istota pożyczki polega na przeniesieniu własności. Udzielający pożyczki nie krępuje swobody jej wykorzystania. Źródłem pozyczek są kapitały własne banków.
W operacji udzielenia kredytu bank nawiązuje z klientem stosunki umowne sprecyzowane w umowie kredytowej, która ma charakter cywilno - prawny. Umowa, która ma charakter cywilno - prawny oznacza równość ważności stron.
Elementami umowy kredytowej są: Kwota kredytu Termin lub terminy („transze”) postawienia do dyspozycji. Terminy spłaty (harmonogram spłat) równe raty kapitałowe i malejące kwoty zwrotu
równe kwoty zwrotu przypomnieć metody spłaty kredytu
Oprocentowanie
Przeznaczenie kredytu Sposób wykorzystania kredytu przelanie środków na rachunek bieżący realizowanie zleceń na rzecz osób trzecich Formy prawnego zabezpieczenia zwrotności kredytu.
Warunki ewentualnego wypowiedzenia umowy. Zdolność kredytowa
Jest to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w umownym terminie. Posiadanie zdolności kredytowej jest ustawowym wymogiem udzielenia kredytu. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz