odpowiedzi na kolokwium

Nasza ocena:

5
Pobrań: 658
Wyświetleń: 2954
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
odpowiedzi na kolokwium - strona 1 odpowiedzi na kolokwium - strona 2 odpowiedzi na kolokwium - strona 3

Fragment notatki:


Teoria Dweck Teoria stałości - inteligencja jest dana raz na zawsze (osoby są przekonane o swoich niskich zdolnościach i o tym, że zdolności uczenia są ograniczone, każda porażka może oznaczać katastrofę); t eoria wzrostu - jej poziom może się zmienić (możliwości nieograniczone, sukcesy i porażki dostarczają informacji zwrotnej na temat postępów i kierunku działań).
McDougall - hormiczna instynkt to wrodzona dyspozycja, która składa się z 3-ech składników: poznawczego, wzruszeniowego i motorycznego; istnieje pewna skończona liczba sił napędowych Co to jest wybiórcze ogłupienie ? DOLLARD I MILLER: Intelektualnie świetnie funkcjonujemy, ale w kontekście konkretnego wątku, który jest dla nas trudny - nie potrafimy nabyć do niego dystansu, zanalizować go.
Obuchowski (pyt. o potrzeby indywidualne, orientacyjne itp.) Indywidualne: rozwojowe, chorobowe, odmienności, nawykowe. Powszechne: fizjologiczne, orientacyjne (intelektualne rozpoznawanie świata, sens życia), seksualne (popędy), dystansu psychicznego (potrzeba uprzedmiotawiania składników JA).
K oncepcja świata neutralnego dla niektórych ludzi świat nie jest ani przyjazny, ani złowrogi, źródłem satysfakcji są ich własne działania (czyli urzeczywistnianie własnych kompetencji) i zmienianie rzeczywistości; pogląd ten tkwi korzeniami w filozofii indywidualizmu; świat nie jest traktowany jako źródło afektu pozytywnego ani negatywnego.
Przedmiot kataktyczny - FREUD: Przedmioty służące do wyładowania pierwotnych impulsów (impuls oralny = pokarm, ssanie, gryzienie, palenie papierosów).
BIS i BAS - koncepcja Graya wskazuje na system aktywacji behawioralnej (BAS) i system hamowania behawioralnego (BIS) .
White - motywacja efektywnościowa chęć eksplorowania opiera się na ogólniejszym pragnieniu , któremu przyświeca chęć zrozumienia środowiska i jego porządku. Poczucie wpływu na otoczenie działa jako gratyfikacja.
Wartość przedmiotu maleje gdy dystans psych. rośnie?
Co to jest opór podświadomego ? FREUD: Pacjent kieruje swoją uwagę na wiele nieistotnych spraw, a każda próba skupienia się na problemie istotnym wywołuje niechęć do zajmowania się nim.
Motyw właściwy (trzeba było wybrać czym się NIE charakteryzuje) Pytanie o motyw ochronny (nie pamiętam o co ale było łatwe ) .Rogers - miłość bezwarunkowa (chodziło o to co w dzieciach buduje poczucie wartości) pozwala ona ukształtować pozytywną opinię o sobie, jesteśmy kochani niezależnie od tego czy postępujemy w określony sposób, nasze błędy i porażki nie mają znaczenia.


(…)

… się w wyniku oczekiwań na reakcje. Mamy więc do czynienia z myślami, nie z reakcjami warunkowymi. Można wpłynąć na te oczekiwania modyfikując myśli. <efekt placebo = stany lękowe wynikają z naszych myśli> 24.Co jest istotne dla osoby zorientowanej na doskonalenie się? u źródeł tej strategii tkwi przekonanie, że poziom inteligencji może rosnąć. Najważniejszy jest dla niej proces! <nie działanie> Ciekawostka…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz